04.12.2014 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stav okrasného školkařství v ČR

Stejně jako jiné obory, prošlo i okrasné školkařství v posledním desetiletí velkými změnami, které přispívají ke zvyšování produkce okrasných rostlin a konkurenceschopnosti s tradičními zahradnickými státy Evropy.

Až do roku 2010 pokračovalo v ČR rozšiřování výrobní základny školkařských podniků doprovázené růstem produkce okrasných školkařských výpěstků téměř ve všech sledovaných ukazatelích. Rozsah produkce okrasného školkařství a počet pracovníků v tomto oboru je uveden v tabulce 2. Jsou zde uvedené pouze členské podniky Svazu školkařů České republiky a školky organizované ve Školkařském svazu Ovocnářské unie ČR, ve kterých se částečně pěstují okrasné dřeviny. ÚKZUZ registruje 855 pěstitelů okrasných rostlin (včetně peren), kteří nejsou organizováni v žádném svazu nebo sdružení.

Další skupinou, která se zabývá pěstováním dřevin, je Sdružení lesních školkařů. V současné době má 76 členů s celkovou produkční plochou 1188 ha. Zastupuje tak asi 90 % všech lesních školek v ČR. V jejich školkách se rovněž pěstují okrasné dřeviny.*

Podle situační a výhledové zprávy Okrasné rostliny 2013 MZe zpracoval Arnošt Jílek

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 4/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down