08.03.2023 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní fond životního prostředí ČR hostil delegaci ze Slovenska

Ředitel SFŽP ČR Petr Valdman se dnes v Praze potkal se svým protějškem, ředitelem slovenského Environmentálneho fondu Ľubomírem Vačokem. Cílem setkání bylo sdílení zkušeností a prohloubení další spolupráce, která byla zahájena již v loňském roce.

Setkání vyvolala slovenská strana složená z členů Environmentálneho fondu a Ministerstva životného prostredia SR s cílem načerpat dlouholeté zkušenosti SFŽP ČR s financováním projektů formou dotací a půjček z pohledu kompletního administrativního procesu – od přípravy výzev, příjmu a vyhodnocení, schvalování až po jejich profinancování. Diskuse a dotazy směřovaly zejména k tématu Modernizačního fondu, v jehož čerpání patří SFŽP ČR mezi premianty.

Celý workshop byl pojat ryze prakticky. Petr Valdman popsal konkrétní procesy a postupy, které jsou při přerozdělování národních i evropských financí využívány. Zmínil příklady dobré praxe, které má Fond osvědčené, dobře fungují a mohou tak slovenské straně posloužit jako inspirace v rámci nastavení svých vlastních postupů. Ředitele SFŽP ČR doplnil Ivo Marcin, ředitel odboru strategie Fondu a mezinárodní spolupráce, který přiblížil především proces přípravy Modernizačního fondu na úrovní ČR a zkušenosti s vyjednáváním EIB a EK.

Slovenská strana velmi kvitovala všechny nově nabyté informace a zkušenosti, potvrdila zájem o navázání dlouhodobější spolupráce. Další workshop na pracovní úrovni se uskuteční na téma Nová zelená úsporám vč. Light verze pro nízkopříjmové domácnosti.*

Zdroj:SFŽP

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down