30.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Startuje hlasování pro Evropský strom roku

Po celý únor mohou lidé na stránkách ankety Evropský strom roku www.evropskystromroku.cz hlasovat pro stromy z 16 evropských zemí, které zaujmou nejen svou krásou, ale zejména svým příběhem.

Ukrajinská jabloň ve válečné zóně, česká hrušeň, která přežila těžbu uranu, francouzský dub setkávání, britský tis v rozvalinách kláštera, holandský dub ohrožený stavbou dálnice, maďarský platan skloněný nad jezerem nebo obří fíkus připomínající sjednocení Itálie – to jsou ukázky z šestnácti finalistů, kteří se díky vítězství v národních anketách probojovali do evropské soutěže. Zájemci si mohou přečíst jejich příběhy a potěšit se fotografiemi zachycujícími jejich jedinečnost. Vybrat mohou dva stromy, které si získají jejich srdce, a dát jim v době od 1. do 28. února 2023 svůj hlas.

Soutěž Evropský strom roku se poprvé uskutečnila v roce 2011. Koordinuje ji Nadace Partnerství. Evropská anketa vznikla v návaznosti na českou anketu Strom roku. Ta odstartovala už v roce 2002 jako první svého druhu na světě a inspirovala ke vzniku mnoha dalších obdobných anket nejen v Evropě, ale i Austrálii, Asii nebo Kanadě.

Zdroj: TZ Nadace Partnerství*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down