16.09.2019 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společně pro zelenější svět

Ve dnech 21. až 23. srpna se v nizozemském Boskoopu konal již tradiční veletrh školkařských výpěstků – Plantarium. Organizátoři tohoto veletrhu již v loňském roce intenzivně spolupracovali s organizací Groen Direkt, která pořádá na třicítku prodejních veletrhů ročně. Jeden z dvojice největších – podzimní veletrh – stejně jako v minulém roce probíhal spolu s Plantariem „pod jednou střechou“, a to pod heslem „Udělejme svět zelenější společně“.

Následující text přináší výběr zajímavých novinkových odrůd a kultivarů, které byly v Boskoopu prezentovány v rámci podzimního veletrhu Groen Direkt. Podle organizátorů nemusí představené novinky vždy představovat výsledek botanicky zajímavé selekce, jde spíše o kultivary, které jsou oproti existujícím zajímavé svou přidanou hodnotou.

Buddleja davidii Berries & Cream

Buddleja Berries & Cream je novinkový kultivar od šlechtitele Petera Moora. Má dvoubarevné květy v odstínech krémové a fialové. Od června do října velmi bohatě kvete a je velmi atraktivní pro včely i motýly. Rostlina dorůstá výšky 2 m a šířky 70 cm. Vyžaduje plné slunce a dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Tento kultivar komule je velmi mrazuvzdorný, zvládne teploty až do –20 °C. Je velmi vhodný do krajinářských výsadeb, ale také na větší balkóny a terasy.

Novinkový kultivar komule davidovy Berries & Cream na podzimním veletrhu Groen-Direkt představila firma Boomkwekerij Out B.V.

Text Martina Hezká

Foto Groen-Direkt, Boskoop

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 9/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down