12.05.2018 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž v řezu ovocných stromů

Sedmnáctý, respektive osmnáctý ročník instruktáže a soutěže v řezu ovocných stromů pro družstva i jednotlivce z řad odborných škol a profesionálů se uskutečnil na Demonstrační a výzkumné stanici Troja Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze ( FAPPZ ČZU). Pořadateli soutěže byla ČZU spolu s Českou zahradnickou akademií Mělník.

Podle slov organizátorů byl letos o akci nebývalý zájem, soutěže se zúčastnilo celkem sedm zahradnických škol. Cílem akce je setkání s profesionály a podpora zájmu o obor ovocnářství. Akci podpořily společnosti Ruční nářadí Bahco, KDS SEDLČANY, nožířské výrobní družstvo a Ing. Miroslava Váchová – MOTOR MĚLNÍK.

Instruktáž v řezu slivoní vedl doc. Ing. Josef Sus, CSc., spolu s Ing. Lukášem Zíkou z katedry zahradnictví FAPPZ ČZU. Přihlášení jednotlivci nebo tříčlenné týmy studentů z odborných zahradnických škol i profesionální zahradníci posléze stříhali stromy pod dohledem pětičlenné poroty, která soutěžící hodnotila devítibodovou stupnicí. Vítězové si odnesli zlaté nůžky nebo zlatou žabku.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5 /2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down