04.02.2005 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž Grand Prix Vinex

Rekordních 370 vzorků vín ze sedmi států světa obsadilo letošní mezinárodní soutěž Grand Prix Vinex 2005. Degustátoři vybírali z nabídky 93 vystavovatelů, titul šampióna nakonec získal Ryzlink vlašský, výběr z hroznů, ročník 2003 z Vinselektu Michlovský Rakvice.

Akce je jednou z nominačních soutěží Salonu vín ČR, kde se každoročně vybírá nejlepší stovka vín z celé země. V posledních letech se podařilo vítězit domácím vínům, což podle Půčka pomáhá zdejším pěstitelům udržet dobrou cenovou úroveň.
Více než třetinu ze všech vzorků tvořila červená vína do čtyř gramů zbytkového cukru na litr. Odborníci vína vyhodnocovali stobodovou stupnicí a nejvyšší zastoupení měly odrůdy Rulandské bílé, Chardonnay a Ryzlink rýnský. Dalšími šampióny v jednotlivých kategoriích se staly Ryzlink rýnský pozdní sběr 2003 z Habánských sklepů Velké Bílovice, dále Veltlínské zelené, ledové 2003 ze Znovínu Znojmo a Zweigeltrebe klaret, výběr z hroznů 2003 z Vína Marcinčák Mikulov.
Červeným vínům kralují Cabernet Moravia, pozdní sběr 2003 Štěpána Maláníka z Mikulčici a šumivé Chardonnay jakostní 2001 od Jana Petráka z Kobylí. Cenu Agrární komory za nejlépe hodnocenou kolekci vín si odveze Milan Sůkal z Nového Poddvorova. Vítězové převezmou ceny na slavnostním galavečeru veletrhu G+H v Brně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down