24.01.2006 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenští zelináři si stěžují na obchodníky

Zelináři informovali, že vloni došlo k poklesu produkce zeleniny proti roku 2004 zejména v důsledku nízkých nákupních cen. Podle nich obchodní řetězce zneužívají svou ekonomickou sílu.

Současná situace slovenských pěstitelů zeleniny byla hlavním tématem zasedání Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo, kterého se zúčastnil také ministr zemědělství SR Zsolt Simon.

Zelináři informovali, že vloni došlo k poklesu produkce zeleniny proti roku 2004 zejména v důsledku nízkých nákupních cen. Podle nich obchodní řetězce zneužívají svou ekonomickou sílu a v této souvislosti už zelináři předložili návrhy, směřující k legislativnímu řešení tohoto nepříznivého stavu. Tyto náměty se budou analyzovat a zjistí se, jak se dá zelinářům pomoci. Představitelé pěstitelů zeleniny též přiznali, že častokrát nejsou pro řetězce schopni zabezpečit kontinuální přísun zeleniny v dostatečných objemech. Upozornili také na skutečnost, že všechny centrální sklady pro obchodní řetězce se nacházejí na západním Slovensku a zelináři ze středního a z východního Slovenska jsou tak znevýhodněni.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down