Slavnostní křest nové růže ´Pálava´

Při příležitosti 115. výročí založení Šlechtitelské stanice vinařské byla v pátek 3. června ve Velkých Pavlovicích slavnostně pokřtěna nová odrůda růže ´Pálava´. Novinku s květy v zářivé meruňkové barvě vyšlechtila německá firma Kordes. Kvete opakovaně a vyznačuje se výborným zdravotním stavem a mrazuvzdorností. Uplatní se jako solitéra i do plošných výsadeb. Letos získala nová odrůda ocenění ADR. Tento titul získává pouze taková růže, která uspěje v tříletých pokusech bez použití chemie na 12 klimaticky rozdílných stanovištích.

V tento den se rovněž slavnostně otevřelo návštěvníkům nově vybudované rozárium a relaxační zahrada v toskánském stylu u vinařského penzionu André. Na zahradě Šlechtitelské stanice vinařské bylo vysazeno 50 odrůd růží, celkem přes 600 růžových keřů.

Šlechtitelská stanice vinařská je tradičním producentem štěpovaných podnoží. Byly zde vyšlechtěny čtyři moštové odrůdy révy vinné Pálava, André, Aurelius a Agni. Jako připomenutí čtveřice úspěšných odrůd proběhla v rámci slavnostního večera módní přehlídka, kdy modelky znázorňovaly určitou odrůdu révy. V současnosti hospodaří ŠS na 50 ha a v produkčním sortimentu má 19 odrůd révy v 76 původních klonech. Pro návštěvníky je připravena naučná stezka se 160 odrůdami révy vinné.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down