06.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slánský park Benar se otevře veřejnosti příští rok, přibyl v něm vodní prvek

Slánský park Benar se po obnově otevře veřejnosti příští rok, nejpozději na podzim. Práce pokračují druhým rokem, nedávno například přibyl vodní prvek v podobě zmodernizovaného bývalého bazénku a vodní trysky. Nyní má odborná firma upravit další část zeleně. Práce ale ani příští rok neskončí, postupně se přesunou i mimo centrální lokalitu. Park bude zpočátku jen oddychovou a klidovou zónou, v příštích letech by mohlo přibýt sportoviště a minigolf, řekl ČTK starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Úprava parku začala v loňském roce a původně vedení města předpokládalo otevření parku pro veřejnost už letos. Některé práce ale trvaly déle oproti předpokladům, důvodem byly podle starosty komplikace s jednou z dodavatelských firem. Obnova parku má podle vedení města pokračovat také příští rok. "Shodli jsme se, že příští rok bychom chtěli do parku zase investovat zhruba odhadem 10 milionů korun," uvedl starosta. Zásadní podle něj bude ještě oprava zdi v centrální části. Pokud zastupitelé schválí uvolnění peněz, měl by být také rekonstruován akvadukt u jezírka.

Park Benar vznikl podle návrhu architekta Josefa Kumpána (1885–1961). Kumpán projektoval například i parky u lánského či zbraslavského zámku a Růžový sad na pražském Petříně. Město Slaný zanedbaný park i památkově chráněný zámeček získalo zadarmo od investora, jenž poblíž postaví bytový dům. Také zámeček plánuje město opravit, pravděpodobně s pomocí dotací. Nejdříve ale musí zastupitelstvo rozhodnout o jeho využití.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down