20.09.2023 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sladká vína z Moravy získala devět medailí v poslední části mezinárodní soutěže

Poslední částí věnovanou sladkým a fortifikovaným vínům skončil letošní ročník mezinárodní putovní soutěže Concours Mondial de Bruxelles (CMB), která patří k největším vinařským soutěžím na světě. Hodnocení je rozděleno do čtyř částí věnovaných různým kategoriím. Závěrečná část hodnotila přes 400 vzorků vín z 20 zemí. Sladká vína z Moravy získala v Bruselu tři zlaté a šest stříbrných medailí. Informoval o tom v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nejúspěšnějším vinařstvím v poslední části hodnocení bylo vinařství Volařík z Mikulova, které získalo jednu zlatou a dvě stříbrné medaile, další zlaté mají vinařství Sonberk a Vinofol. Z České republiky se hodnocení zúčastnilo 27 vín.

Úspěch v soutěži

"Sladká a fortifikovaná vína tvoří obecně jen zlomek produkce vinařů jak u nás, tak i ve světě, a proto je v této kategorii přihlášen a tedy i hodnocen menší počet vzorků. CMB dává rozdělením do specializovaných sekcí možnost nejprofesionálnějšího srovnání se světem a je skvělá zpráva, že i letošní ročník uzavírají naši vinaři medailovými úspěchy ve všech čtyřech částech soutěže," uvedla Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra, které účast na soutěži organizačně zajišťovalo.

CMB se každoročně účastní přes 10.000 vín z celého světa, soutěž je od loňského roku rozdělena do čtyř částí. Začíná se hodnocením růžových vín, kde v březnu vína z Česka získala velkou zlatou, zlatou a dvě stříbrné medaile. Následuje hlavní část, které se účastní nejvíce vín, věnovaná bílým a červeným vínům, kde vinaři z Česka získali dvě velké zlaté, 18 zlatých a 22 stříbrných medailí. Předposlední část patřila šumivým vínům a vynesla zástupcům České republiky dvě zlaté a šest stříbrných medailí.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, od roku 2006 se místo hodnocení mění, putuje mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v bulharském Plovdivu, italském Jesolu, portugalském Guimares, v Lucemburku, v Bratislavě a v roce 2020 v Brně. Vinaři z České republiky se účastní soutěže od počátku v roce 1994.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down