04.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školkařské novinky

Vyhledávanou součástí veletrhů zeleného sektoru jsou školkařské novinky. Ty jsou každým rokem v centru zájmu návštěvníků mezinárodního veletrhu Groot Groen plus. Komise Královské boskoopské zahradnické společnosti (KVBC), vybírala z patnácti novinek. Devět z nich ocenila medailí.

Stříbrnou medaili získal Cercis canadensis NC2016 2 (Eternal Flame). Méně vzrůstný strom, s mírně převislými větvičkami. Eternal Flame lze pěstovat také v keřovité formě. Jeho hlavní výsadou je pestré zbarvení listů. Jelikož má v průběhu vegetační sezóny stále nové přírůstky, udržuje si pestré zbarvení až do podzimu. Porota KVBC ocenila zejména kontrastní zbarvení listů. Elegantní, nenáročná dřevina, která bude výrazným prvkem v zahradách. Cercis canadensis NC2016 2 (Eternal Flame) představila společnost o. a. Zundert Plant BV en Betuwe Plant BV.

Bronzovou medaili Lonicera nitida GRLN01 (Garden Clouds® Green Breeze). Další kultivar Lonicera nitida z řady Garden Clouds® typický svým kulovitým habitem. Také Green Breeze je při průběžném tvarovacím řezu vhodnou náhražkou za Buxus. Ocenění KVBC získal tento kultivar zejména za možnost náhrady problematických výsadeb Buxus. Body mu také přidalo atraktivní svěže zelené zbarvení listů a jejich tvar, který je v sérii Garden Clouds® v případě Green Breeze nejblíže k listům Buxus. Novinku představila okrasná školka Boomkwekerij Ad Vurens z Boskoopu.*

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 2/2022

Pieris japonica Opstal 65
(Little Goldy)
Lonicera nitida GRLN01
(Garden Clouds® Green Breeze)
Leucothoe axillaris Curly Gold

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down