04.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školkařské dny 2021

Tradiční školkařské dny se v letošním roce konaly v netradičním duchu. I na tento sektor dopadla vládní opatření spojená s pandemií covid – 19. Členové Svazu školkařů tentokrát nezavítali do Skalského dvora, kde je akce pravidelně pořádána, ale díky moderním technologiím proběhla formou online semináře.
Prezident agrární komory Ing. Jan Doležal nastínil vize vývoje zemědělské politiky a podpory školkařského sektoru v roce 2021. Školkaře čekají dva významné milníky. Příprava nového Strategického plánu budoucí Společné zemědělské politiky (SZP) a částečně také příprava tzv. Green Deal (Zelená dohoda) na evropské půdě, a podzimní volby do sněmovny.

V úvodu školkařských dnů promluvil předseda Svazu školkařů ČR, Ing. Pavel Halama. V rámci svého projevu zhodnotil uplynulý rok, který byl pro všechny rokem velmi náročným, nikoliv však pouze neúspěšným. Za pozitivní lze považovat prosazení zachování prodeje v zahradnickém sektoru, jenž pro školkaře vyústil v ekonomicky úspěšný rok, kdy se podařilo prodat veškerou produkci.

Text Daniela Urešová

Foto archiv Profi press

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 5/2021

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down