09.08.2023 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školení pro vinaře s enologem Petrem Ptáčkem

Po několikaleté pauze mají vinaři opět příležitost načerpat vědomosti od zkušeného a úspěšného enologa Petra Ptáčka. Dvoudenní školení proběhne v Národním vinařském centru 5. a 6. září.

Dvoudenní školení pro odbornou vinařskou veřejnost, zejména výrobce vín, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci při výrobě vína s použitím současných technologií a výrobních postupů připravilo Národní vinařské centrum záměrně na začátek září, aby absolventi mohli využít získané informace už během nadcházejícího vinobraní. Přímo od významného tuzemského enologa, jehož vína opakovaně získala nejvyšší vinařské ocenění, se účastníci dozví, jak úspěšně vyrábět víno. Přednášky budou doplněny degustací vybraných vín.

Dvoudenní školení pro vinaře a vinařské technology. Určeno je pro odbornou vinařskou veřejnost, zejména výrobcům vín, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci při výrobě vína s použitím současných technologií a výrobních postupů. Přímo od významného tuzemského enologa, jehož vína opakovaně získala nejvyšší vinařské ocenění, se dozvíte, jak úspěšně vyrábět víno.

Školení umožní účastníkům získat větší přehled v moderních enologických postupech a v přípravcích určených pro mošt a víno, kterou zúročí při výrobě vína už v nadcházející kampani. Školení je velmi přínosné i pro malovinaře či začátečníky, kteří potřebují získat základní znalosti o moderních postupech při výrobě vína.
Přednášky obsáhnou celkový průřez výroby vína, a to od přípravy na sklizeň přes zpracování hroznů, finalizaci a školení vína až po lahvování. Teorie bude doplněna názornými ukázkami – degustací vybraných vín. Kurzovné zahrnuje přednášku lektora, degustované vzorky vín a drobné občerstvení.

Lektor

Ing. Petr Ptáček – ředitel vinařství Habánské sklepy, Enolog roku 2012, 5x vítěz šampiona Salonu vín - Národní soutěže vín ČR, absolvent VŠCHT Praha, zakládající člen Unie enologů.

Termín

5.-6. 9. 2023, (5. 9. 9:00-17:00 hod., 6. 9. 8:30-13:30 hod., prezence 8:30–9:00 hod. a 8:00–8:30 hod.)

Více informací a přihláška.

Zdroj: Vína z Moravy, vína z Čech

logo Vína z Moravy, vína z Čech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down