19.11.2004 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň vánočních stromků se na Valašsku opozdí

O téměř tři týdny později než loni zahájí společnost Městské lesy a zeleň ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku výřez vánočních stromků. Lesníci s prací začnou později kvůli tomu, že jehličnany jsou následkem dlouhodobého nedostatku vláhy náchylné k opadávání.

První výřez naplánovala společnost na první prosincový den. Z lesních porostů na okraji města lesní dělníci vytěží kolem 1500 mladých smrků, obvykle ve stáří do deseti let. Dalších 500 velmi kvalitních borovic vydá plantáž založená speciálně pro tento účel. K výraznému propadu dojde u smrků stříbrných a pichlavých, kterých se chystají vyřezat jen okolo 100 kusů. Příčinou je opět sucho, a jím způsobené malé přírůstky.
Většina vánočních stromků bude dána do prodeje ve Valašském Meziříčí. Pouze menší část by se měla prodat na Přerovsku. Společnost Městské lesy a zeleň však uvažuje také o dovozu vánočních stromků. jedle kavkazské z Dánska.
U vlastní produkce společnosti by se cena jednoho vánočního stromku neměla proti loňsku příliš měnit. Rozdíl by měl činit nejvýše několik korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down