24.06.2021 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skalničkový skleník otevřen

V botanické zahradě v Teplicích proběhlo slavnostní otevření nového skalničkového skleníku. Návštěvníci se tak dočkali nejmodernější, v České republice unikátní, stavby celého areálu.

Nový skleník vznikl na základě projektu Ing. arch. Jana Zimy. Je součástí expozičních skleníků Tropicana, vstup vede od tropického skleníku. „Je mi velkou ctí být u otevření této významné stavby pro naší zahradu. Zároveň bych rád poděkoval mému předchůdci Mgr. J. Haagerovi a kolegyním za odvedenou práci při výsadbě celého skleníku,“ sdělil přítomným novinářům ředitel zahrady Petr Šíla.

Ve skalničkovém skleníku jsou vysazeny choulostivé rostliny horských oblastí Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu, ale také ostrovní flóra z Kanárských ostrovů, Madeiry nebo z chilské poušti Atacama. „Expozice je stavěna na vyvýšených stolech, které jsou za mřížemi. Mříže tam jsou především proto, že jde o drobné a velmi vzácné rostliny náchylné na poničení. Je to i ochrana rostlin proti nenechavým návštěvníkům, kteří by mohli nevhodnou manipulací rostliny poškodit,“ vysvětlil kurátor zahrady Jan Ptáček.

Krásou horských rostlin se mohou návštěvníci pokochat každý den mimo pondělí od 9.00 do 19.00 hodin.*

Zdroj: Botanická zahrada Teplice

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down