25.10.2017 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Seznámení investora s návrhem zahrady

V této fázi zahradní architekt promyslel návrh zahrady, vyřešil její uspořádání a setkává se opět s investorem, aby jej seznámil se svým návrhem. O tom, jak postupovat budeme opět hovořit v našem seriálu s Ing. Drahoslavem Šonským, CSc.

V jaké podobě návrh investorovi zahrady předkládáte?

Lapidárně řečeno, v takové podobě, aby jej pochopil. Základem je půdorys, který mohu doplnit pohledy a řezy nějakého detailu, například jezírka. Názorné je zahradně- architektonické řešení. Pokud je plocha obsáhlejší, přinesu perspektivní skicu nebo se v současnosti využívá vizualizace v počítačovém programu. Sortiment dřevin prezentuji na fotografiích v knize. Většinou předkládám jednu variantu, dvě až tři připravím v případě, kdy měl investor více požadavků.

Pamatujte si, že při seznamování investora s vaším návrhem není důležitá jenom názornost grafického zpracování návrhu, ale snad ještě důležitější je váš slovní projev a vaše argumentace. Někdy je těžší přesvědčit investora, než vymyslet správné řešení zahrady. Proto se může stát, že pokud investora nedokážete přesvědčit, váš dobrý návrh se nezrealizuje.

Text

Iva Neumannová

Zahradní ateliér Iva Neumannová

www.zahradni-atelier-in.cz

Foto včetně popisek D. Šonský

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 10/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down