01.08.2005 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát odmítl novelu o prodeji starších sazenic lesních stromů

Jako neproveditelnou dnes Senát odmítl novelu o prodeji starších sazenic lesních stromů. Novela má umožnit lesním školkám obchodovat až do roku 2015 se semeny a sazenicemi dřevin, které vypěstovaly před přijetím zákona o obchodu s reprodukčním materiálem lesních dřevin.

Veto Senátu tak bude muset znovu posoudit Poslanecká sněmovna. Senátorům vadilo hlavně to, že by podle novely museli být zástupci obecních úřadů přítomni kvůli kontrole při sběru sazenic.
Starší reprodukční materiál by totiž podle nynějšího zákona nebylo možné od příštího roku použít pro obnovu lesa a zalesňování. Sdružení lesních školkařů České republiky odhaduje, že by jim to přineslo finanční ztrátu zhruba 150 milionů korun. Novela má odstranit nesoulad některých ustanovení úplatného zákona s příslušnou evropskou směrnicí z roku 1999, která podle autorů předlohy nestanoví žádnou konkrétní lhůtu pro ukončení obchodu se staršími semeny a sazenicemi. Pouze uvádí, že členské státy mohou až do vyčerpání zásob uvádět na trh reprodukční materiál shromážděný před 1. lednem 2003.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down