Semináře pro vinaře a sadaře

Tradiční vinařsko-ovocnářské semináře ve Znojmě, Hustopečích a v Dubňanech uspořádala tento týden společnost Bayer s. r. o. pod názvem Bayer Expert Forum. Příchozí se dozvěděli aktuální informace o možnostech použití nejen loňských novinek – fungicidu do jabloní a hrušní Luna Experience a fungicidu Defender proti plísni révy s přídavkem mědi, který lze využít také v integrované produkci révy vinné, ale i řadě dalších osvědčených přípravků této firmy.

Ing. Miroslav Račický z ÚKZÚZ informoval ve své přednášce o očekávané novele vinařského zákona a o změnách ve vinohradnictví platných od letošního roku. Mimo jiné připomněl, že do 28. 2. přijímá ÚKZÚZ žádosti o nové výsadby vinic, letos se jedná o plochu 180 ha. Od letošního roku platí změny v klučení, je nutné nahlásit úmysl klučení. Nově se již neplatí správní poplatky za povolení pro nové výsadby. Od 1. ledna již není možné podávat žádost o převod práv na opětovnou výsadbu na jiného pěstitele. Pěstitelé by se měli nově vyvarovat sankcí za nevyužitá povolení v určené lhůtě pro výsadbu révy vinné.

Na semináři vystoupil rovněž prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D., z Mendelovy univerzity v Brně, který hovořil o vlivu agrotechniky a povětrnostních podmínek na vývoj chorob révy vinné. Zástupci firmy HM Hodonín posluchačům přiblížili moderní stroje do vinic a moderní technologie ve vinařských provozech.*

 

Více informací se dozvíte na stránkách týdeníku Zemědělec a v časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down