Seminář o technologii zakládání trvalkových záhonů

Svaz zakládání a údržby zeleně pořádá 11. 10. 2022 v Dendrologické zahradě VÚKOZ Průhonice workshop na téma Technologie zakládání trvalkových záhonů. Seminářem proběhne pod vedením Ing. Adama Baroše.

V rámci jednodenního workshopu proběhne přednáška na téma příprava sortimentu, příprava stanoviště a zakládání trvalkových záhonů, a to jak na slunných, tak na polostinných a stinných stanovištích. Budou prezentovány různé možnosti výsadby – s plánem či bez plánu, následné mulčování. Klady i zápory jednotlivých aspektů a diskuse. Praktické prohlídky různých záhonů a jejich rozvoje proběhnou v rámci areálu Dendrologické zahrady. V případě vhodného počasí proběhne i praktická ukázka výsadby záhonů. 

Seminář je určen pro projektanty, zahradnické firmy, pro představitele státní správy a samosprávy, pedagogické pracovníky i studenty. 

Časový harmonogram

09.30–10.00 Prezence účastníků

10.00–12.30 Výukový blok – teoretická část

12.30–13.30 Přestávka na individuální oběd

13.30–15.30 Výukový blok – praktický workshop – výsadba záhonů v Dendrologické zahradě, případně prohlídka různých typů záhonů v Dendrologické zahradě. Změna programu vyhrazena.

Zdroj: SZÚZ*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down