Autor
Kategorie:
Nezařazené

Schefflera v novém kabátě

Mezi celoročně olistěné rostliny (se zeleným nebo žlutým listem) patří Schefflera arboricola. 'Charlotte' je první bílou varietou, která zarazila pokles obliby na trhu. Je to kompaktní rostlina se zvlněnými listy. Novým jejich prvkem je větší variabilita a světlá kresba na listech.

Spodní strana listu je zelená, to znamená, že rostlina má dostatek chlorofylu ve vnitřní vrstvě, což jí zajišťuje dobrou životaschopnost
a kvalitu.
Schefflera se většinou prodává jednotlivě s mechovou nebo bambusovou tyčí, popřípadě jako keřík. ‚Charlotte‘ se expeduje jednotlivě ve 14 cm hrnku o výšce 50 cm. Jedním ze zajímavých způsobů prodeje je prodej „rodinky“ – otce, matky a dětí, to podle velikostí.
Tato rostlina nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Teplota by se měla pohybovat kolem 16 až 18 °C (min.
12 °C v zimě, v létě maximum 30 °C). V létě je možné rostlinu umístit venku na světlém, slunečném místě, ale ne na silném úpalu. Substrát by nikdy neměl celý proschnout. Nejlépe je zalévat ji do misky vodou, která dosahuje pokojové teploty. Během růstu se doporučuje jednou měsíčně ji přihnojit. Vzhledem k bujnému růstu je vhodné ji jednou za rok přesadit. Schefflera je vhodná pro pěstování v hydroponii.
Schefflera pochází z horských lesů. V tropických oblastech Tchaj-wanu, Nového Zélandu a
jihovýchodní Asie bylo objeveno okolo 150 variet, avšak pro šlechtění pokojových rostlin se používají pouze australské Schefflera actinophylla a arboricola. Divoké Schefflera actinophylla dosahují výše i šíře kolem 40 m a vykvétají na jaře červenými květy. Do nedávna neznámá plazivá rostlina se stává velmi populární pokojovou rostlinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *