06.02.2022 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sbírkové skleníky v Olomouci jsou otevřené

Nádherné květy podivuhodných tropických rostlin, plodící kávovník anebo exotická zvířata v teráriích a ve velkém mořském akváriu. To vše je mimo jiné v únoru k vidění ve znovuotevřených sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Milovníci flory i fauny a také rodiny s dětmi se sem mohou vypravit každou sobotu a neděli od 9:30 do 16 hodin. Ve sklenících navíc mají možnost zakoupit si výpěstky pokojových rostlin, které na Výstavišti Flora Olomouc připravili zdejší zahradníci.

„Jsem ráda, že mohu všechny pozvat do palmového, kaktusového, tropického a subtropického skleníku. V minulém roce byly poprvé otevřené také v listopadu a v prosinci, velký zájem návštěvníků nás velice mile překvapil. Kouzlo našich skleníků
ovšem spočívá v tom, že se díky kvetoucím a plodícím rostlinám a také díky práci našich zahradníků stále mění. Při každé návštěvě je tak co objevovat a obdivovat,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva společnosti Výstaviště Flora Olomouc.

Kvést v tuto dobu začínají i některé palmy. Například u velice vzácné palmy Latánie modré (Latania loddigesii) se už objevila i obrovská plodenství složená z mnoha malých plodů. V tropickém skleníku kvete Kroton pestrý (Codiaeum variegatum), květenství tohoto obvykle třímetrového keře může měřit až 25 centimetrů. Záplavu květů pak zahradníci z Výstaviště Flora Olomouc čekají i v subtropickém skleníku, jemuž dominují nejrůznější druhy voňavých citrusů.
Na své si ve sbírkových sklenících přijdou také milovníci zvířat. K vidění je zde exotické ptactvo, želvy nádherné, kajman brýlový, varan stepní anebo had. Velice atraktivní je také sladkovodní a mořské akvárium o objemu 600 litrů. Mezi rybami návštěvníky díky své velikosti zaujme letitá piraňa rostlinožravá, jezírko v tropickém skleníku pak obývá jedinečný obří sumec – albín.
Při návštěvě sbírkových skleníků je pak třeba dodržovat stejná hygienická opatření jako v dalších zastřešených veřejných prostorech – to znamená udržovat rozestupy, mít zakrytá ústa i nos respirátorem a používat dezinfekci.

Zdroj: Flora Olomouc

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down