02.01.2006 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sazenice květin – jeden z finančně nejzajímavějších produktů

V posledních třech letech se jasně ukazuje, že produkce a prodej sazenic květin v jarním období je vrcholem ročních tržeb pro velkou část zahradnických podniků. Tento trh každoročně roste o 10 – 15 % a méně než jiné komodity ho ohrožuje dovoz ze zahraničí. Můžeme očekávat, že tento trend zůstane zachován i v příštích letech.

Předpokladem pro dobrý prodej rostlin je kvalita výpěstků. Milovníci květin vyžadují atraktivní kvetoucí a zdravou rostlinu. Pěstitel má další požadavky, které rozhodují o výběru odrůdy. Krátká pěstební doba, ranost, nízká energetická náročnost a menší nebo žádné použití morforegulačních látek. Důležité je také to, kdy odrůda ukončí vegetaci, zda je to až na podzim, či v polovině léta.
Požadavků je mnoho, ale při pečlivém výběru odrůd je možné většinu splnit. Firma „Černý“ z Jaroměře tento trend sleduje již celou řadu let. Vybíráme ty nejlepší odrůdy z nabídky významných šlechtitelských firem z celého světa. Adepty na zařazení do sortimentu testujeme v našich klimatických podmínkách na pokusném poli v Jaroměři. Pole je volně přístupné, takže každý může porovnávat odrůdy mezi sebou.
Jádro nabídky odrůd pro produkci sazenic tvoří několik druhů.
Sortiment petúnií v letošním roce rozšířila velmi raná skupina velkokvětých odrůd Express F-1 v třinácti barevných odstínech a směsích. Odrůdy s miniaturním květem milliflora Fantasy F-1 jsou stále žádanější, nyní jsou k dispozici v čistých barvách. Velmi populární jsou převislé petúnie Purple Velvet F-1 a Fortunia Wave F-1. Dobře se prodávají plnokvěté odrůdy Pirouett F-1 a Double Cascade F-1.
Begónie jsou stálicí v naší nabídce. Značnou oblibu si získala nová odrůda ledovek – Tango Červená F-1. Klasické velkokvěté i převislé begonie Chanson F-1 se opět těší zvýšenému zájmu pěstitelů.
Dianthus je dalším důležitým druhem pro jarní prodej. Zájem je především o dvoubarevné odrůdy Raspberry a Strawberry S. Parfait F-1.
Každoročně narůstá prodej semen moderních odrůd tagetesů. Exkluzivním produktem je nízká skupina Antiqua s obřím květem. Velmi dobře se prodávají drobnokvěté odrůdy Bonanza nebo Durango se sasankovitým květem .
Ze salvií je možno doporučit odrůdu Cover Girl, která spolehlivě nakvétá v době prodeje.Zpestřením nabídky jsou barevně kvetoucí odrůdy Salsa. Pozdní klasické odrůdy jsou pro tento účel prakticky neprodejné.
Podobně to je i u gazánií. Moderní odrůdy Kiss, Daybreak a další nakvétají již v sadbovači. Stále více se na trhu prosazují Impatiens. Obohacením nabídky je například skupina nízkých rudbekií Toto. Efektním druhem s příjemnou vůní je skupina kompaktních a nízkých odrůd Lobularia s různými barvami květu Easter
Nabídka druhů i odrůd pro pěstování sazenic k jarnímu prodeji je široká, zde bylo zmíněno pouze několik zástupců. Kompletní nabídku naleznete v našem katalogu, či na internetu.
Dosažitelnost osiv těchto odrůd je velmi dobrá, většinu položek držíme skladem a expedujeme je v průběhu několika dnů. Gramáže jednotlivých balení jsou přizpůsobeny potřebám českých zahradníků.
Celá řada odrůd je také dostupná jako výsevy a mladé rostliny. O aktuální nabídce rostlin k okamžitému odběru – tedy produkčních rezerv se můžete informovat na našich internetových stránkách nebo telefonicky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down