16.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem soutěže mladých vín Vinum Juvenale je Chardonnay z Vinařství Tesařík

Šampionem soutěže mladých vín Vinum Juvenale 2021 je Chardonnay pozdní sběr Vinařství Tesařík z Prušánek na Hodonínsku. Nejlepší kolekci vín vyrobených z loňských hroznů představilo Vinařství Šoman z Dolních Dunajovic. ČTK to řekl pořadatel soutěže Miroslav Karbula. Vinum Juvenale, které se letos konalo počtyřiadvacáté, je první soutěží v roce, kde lze ochutnat vína vyrobená z loňských hroznů.

"Podle kvality vín, která se soutěže zúčastnila, vypadá ročník 2021 velmi dobře. Vína mají aromatiku i kyselinku," podotkl Karbula. V letošním roce porota posuzovala 416 vzorků z Moravy, Čech i ze Slovenska. Obdobný počet vzorků vinaři přihlásili i v loňském roce, v letech před pandemií covidu bývala účast přibližně o 200 vzorků vyšší.

"Omezení související s pandemií hodně vinařů zasáhla, v prvním roce pandemie byly problémy s covidem, snadný nebyl ani loňský rok. Je jasné, že pak klesl zájem o soutěže," poznamenal Karbula.

Nejlépe hodnoceným růžovým vínem v soutěži bylo Rosé Zweigeltrebe, moravské zemské víno z Vinařství Šápara z Velkých Bílovic, nejlépe hodnoceným červeným byl Cabernet Moravia, pozdní sběr, z vinařství Stanislav Hřiba z Čejkovic.

V soutěži se udělovalo také ocenění pro nejlépe hodnocené zahraniční víno, které získal Rizling vlašský, výběr z hroznů, který vyrobilo slovenské Vinárstvo Dubovský & Grančič, Svätý Jur. Cenu za nejlépe hodnocenou kolekci zahraničních vín pak získalo slovenské Víno Masaryk ze Skalice.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down