19.05.2022 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem Festwine je Veltlínské zelené 2018 ze Znovínu Znojmo

Šampionem 18. ročníku mezinárodní soutěže Festwine se stalo Veltlínské zelené 2018 výběr z hroznů ze Znovínu Znojmo. Vinaři letos do soutěže přihlásili 657 vín, jejich hodnocení se tento týden uskutečnilo ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. Pořadatelé o výsledcích informovali v tiskové zprávě.

„Třicítka špičkových českých degustátorů letos udělila vínům v mezinárodní soutěži Festwine celkem 26 velkých zlatých medailí a 182 zlatých medailí. Sešli jsme se všichni při hodnocení v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích v naději, že život už zase bude zalitý sluncem, nejlépe v podobě vína z láhve,“ poznamenal Tomáš Vican z pořádající Vinné galerie.

Ocenění za nejlepší kolekci vín získalo Vican rodinné vinařství z Mikulova. V kategorii suchých bílých vín porota nejvýše ocenila Ryzlink rýnský 2000 výběr z hroznů ze ZD Sedlec, mezi polosuchými bílými dosáhl nejvyššího hodnocení Sauvignon 2021 výběr z hroznů z vinařství Štěpán Maňák. Nejvýše hodnoceným růžovým vínem se stal Cabernet Moravia 2021 z Vinařství Nosreti a mezi červenými víny zvítězil Cabernet Moravia 2021 zemské z vinařství Josef Uher.

Nejzastoupenější odrůdou byla letos mezi vzorky Pálava, následovalo Chardonnay a Ryzlink rýnský. Mezi červenými víny to byla Frankovka. Do letošního ročníku vinaři nejčastěji přihlašovali vína vyrobená z hroznů sklizených v loňském roce, byly to dvě třetiny všech přihlášených vín.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down