04.12.2023 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Salon vín 2024 má svého šampiona

Ve dnech 20. a 21. listopadu se ve valtickém Centru Excelence konalo každoroční finální hodnocení soutěže Salon vín ČR. Porota odborných degustátorů udělila 100 nejlepším vínům zlatou medaili Salonu vín 2024 a samozřejmě nechyběl ani závěrečný rozstřel o titul absolutního šampiona soutěže. 

Tím se stal Ryzlink vlašský, pozdní sběr, 2022 z Vinařství Tichý z Dolních Dunajovic! Titul absolutního šampiona Salonu vín 2024 si toto víno vybojovalo v rámci tříkolového systému hodnocení z celkového počtu 2628 přihlášených vzorků. „Jsme nesmírně rádi, že šampionem Salonu vín je opět Ryzlink vlašský, odrůda typická pro Mikulovskou vinařskou podoblast. Hrozny pocházejí ze dvou viničních tratí Dunajovických kopců, a to Ořechová hora a Dunajovský kopec, kdy se kombinací hroznů ze dvou viničních tratí a zároveň kombinací mladé a staré vinice snažíme docílit typického odrůdového projevu jak ve vůni, tak v chuti,“ přiblížil Lubomír Tichý z Vinařství Tichý nejlepší víno České republiky pro příští rok.

Slavnostní předání ocenění vítězům jednotlivých kategorií, ceny za nejlepší kolekci ročníku a vinařům, jejichž vína obdržela Zlatou medaili Salonu vín ČR 2024, proběhne ve čtvrtek 15. února 2024 ve Valticích. Nový ročník degustační expozice Salonu vín 2024 se pro veřejnost otevře 1. února.

„Šampion je sice ten nejlepší, ale jeho oznámení je vlastně jen takovou malou ochutnávkou toho, na co se příští rok mohou návštěvníci Salonu vín těšit. Kompletní výsledky, hlavně tedy stovku vín oceněných Zlatou medailí Salonu vín 2024, která budou umístěna v degustační expozici, ale také další vína s medailí stříbrnou, vyhlásíme v lednu. V lednu bude pak celá expozice ve sklepních prostorách valtického zámku uzavřena, kdy se bude vše chystat, aby se pak všichni zájemci mohli po celý rok s těmito skvělými víny seznamovat,“ sdělil Ing. Petr Gondáš, manažer Salonu vín ČR. „Chcete-li tedy ještě ochutnat stovku vybraných nejlepších vín pro tento rok a zažít hlavní město vína – Valtice – trochu jinak, máte možnost už jen do 16. prosince,“ dodal.

Zdroj: Salon vín

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down