Salon du Végétal v nové formě uspěl

Ekologický přínos planetě Zemi, krásnější města a venkov, zdroj obživy a blahobytu lidstva – tak významné jsou rostliny. A právě zástupci této říše opanovaly na tři dny Parc des Expositions ve francouzském Angers. V duchu udržitelnosti a vědomí závislosti symbiózy rostlin a všech živočichů na planetě se nesl letošní ročník mezinárodního školkařského veletrhu Salon du Végétal.

Svět se mění a s ním také principy fungování trhu. Nevyhnutelné změny související s klimatickými změnami a celosvětovou ekonomickou situací se odrážely napříč celým veletrhem. Je čas vstoupit do nové éry. Všech 253 vystavovatelů a s nimi 8000 návštěvníků, zejména z řad profesionálů, se ponořilo do světa rostlin v duchu tématu Salón nové éry.

Organizátory pozitivně vnímaná návštěvnost nebyla pouze o číslech. Kvantitu převýšila profesní skladba. Na základě dotazníků v rámci registrace lze považovat veletrh za úspěšný zejména díky vysokému zájmu návštěvníků z řad zeleného sektoru napříč celým spektrem. Obchodníci, krajinářští architekti, zástupci měst a studenti byly zdrojem konstruktivních diskuzí během seminářů i osobních setkání.  

Jednou ze silných stránek posledního ročníku veletrhu byla kvalita nabízeného obsahu. S více než 60 prezentacemi ze čtyř různých odvětví se Salon du Végétal ukázal jako zdroj pro řešení výzev, kterým toto odvětví čelí. Hledání nových cest je zásadní pro zajištění budoucnosti firem zeleného sektoru. Klima, životní prostředí, nové spotřebitelské trendy, trendy na trhu, oblíbené rostliny, předávání znalostí a nových poznatků – všechna tato témata poskytla podněty k zamyšlení vedoucí ke společnému vyrovnání se s budoucností. Pospolitost a kooperace byly zásadními aspekty všech dialogů. Expozice vystavovatelů zcela jasně demonstrovaly přednosti zeleně a formy jejího využití. Hlavním záměrem bylo poukázat na souvislost zeleného sektoru s dalšími obory.*

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 11/2022

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down