14.04.2005 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SAGA SEED - partner profesionálů

Firmu Syngenta Seeds, kterou naše firma v České republice výhradně zastupuje pro oblast zeleniny není nutné představovat. V současné velice široké nabídce odrůd je však vhodné Vás seznámit s novinkami, velmi úspěšnými v regionu střední Evropy.

Ve skupině plodových zelenin to jsou:
Paprika PIROUET F1 (TP1) zaznamenala po uvedení na trh velký rozmach a získala si důvěru většiny velkých profesionálních pěstitelů. Odrůdu je možné pěstovat ve sklenících, fóliovnících i volně na poli. Je to odrůda velmi raná. Díky bohatému kořenovému systému má silný růst, bohatou násadu květů a plodů, které neshazuje. Její předností je i výborný zdravotní stav a odolnost proti stresům. Plody jsou špičaté až jemně kónické o hmotnosti 200g. Při sklizňové zralosti je barva zelená až světle zelená, při botanické zralosti oranžová. PIROUET F1 Vám poskytne vysokou úrodu velice chutných plodů prvotřídní kvality.

Další úspěšnou odrůdou papriky je YECLA F1, která barevně Pirouet doplňuje. Je velmi raná, vhodná k pěstování jako krytá kultura. Plody jsou silnostěnné, kvadratické, velmi uniformní o hmotnosti 170g.
Velmi kompaktní rostliny jsou středně bujného růstu. Výhodou je rychlé dozrávání ze zelené do atraktivně červené barvy. YECLA F1 je vysoce rezistentní Tm1.

Jednou z nejpěstovanějších salátových okurek v regionu je odrůda GRENDEL F1. Svoji oblibu si získal především pro svůj vynikající zdravotní stav a dlouhodobou udržitelnost kultury v plodnosti. GRENDEL F1 je raný, velmi výnosný a vhodný k půdnímu i bezpůdnímu pěstování. Tmavě zelené, zhruba 34 cm dlouhé plody jsou velmi vyrovnané po celou dobu vegetace.

Velmi oblíbenou odrůdou melounu je TOP GUN F1. Je velmi raný, s rychlým dozráváním, koncentrovanou a vysokou produkcí. Nasazuje 2,5 - 2,8 plodu na rostlinu. Plody jsou kulaté a dorůstají do 11kg.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down