05.12.2013 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Růže s dávným příběhem

Již od dubna můžeme sledovat postupné rozkvétání nově zrekonstruovaných záhonů na Toulcově dvoře. Při tvorbě osazovacího plánu byla zohledněna samotná historie místa, proto v sortimentu rostlin nechybí rostliny známy z období jeho největšího rozkvětu v 16. století. Jednou z nich je Rosa gallica ´Versicolor´.

 

Jednou z rostlin, která vévodí nově zrekonstruovaným květinovým záhonům Toulcova dvora, je Rosa gallica ´Versicolor´. Proč však nebyly vysazeny místo jednou kvetoucímu kultivaru moderní odrůdy růží, které kvetou opakovaně? V Toulcově dvoře dali vzhledem k jeho historii přednost staré odrůdě spojené navíc s dávným příběhem. Růže má jméno Rosa gallica ´Versicolor´ a je známá též jako Rosa Mundi. Vznikla již před rokem 1581 z Rosa gallica ´Officinalis´, tzv. růže lékárníků.*

(red)

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 8/2013

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

  1. Růže jsou nádherné 🙂 . Já jsem je jeden čas zkoušela pěstovat v květináči, ale vydržely mi jen jeden rok. Asi neměly ty správné podmínky. Kupuji si je tak jenom řezané do vázy. Využívám rozvoz květin Ostrava u https://www.fleurop.cz/rozvoz-kvetin-ostrava , tak si pokaždé vyberu jiné růže, ať mám doma nějakou barevnou změnu 🙂 .

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down