18.07.2023 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetly Ptačí schody v Teplicích

Botanická zahrada Teplice, v rámci své strategie pronikání do veřejného prostoru, osázela historické Ptačí schody. Květiny formou sponzorského daru dodala teplická společnost Zahradnictví Dvořák a syn.

Po úspěšném zhotovení konceptu výsadby vybraných kruhových objezdů v Teplicích přichází Botanická zahrada Teplice s další novinkou. Tou je postupná obnova květinové výsadby na Ptačích schodech. Ty byly postaveny k propojení prostor výše položeného vnitřního nádvoří zámku s níže položenou, tehdejší, částí zahrady.

„Pokládám za důležité, abychom vraceli takovým místům, po botanické stránce, jejich kouzlo. V letošním roce jsme zvolili testovací výsadbu, abychom si ověřili všechny aspekty tohoto místa. V příštím roce bychom rádi instalovali i palmy a další vhodnou zeleň,“ říká ředitel zahrady Petr Šíla.

Samotný koncept by nemohl být zrealizován bez významné podpory společnosti Zahradnictví Dvořák a syn, která bezplatně dodala veškerou potřebnou zeleň a podílí se tak na zkrášlení lázeňského města.

Standardní péči o rostliny mají nyní v kompetenci pracovníci Regionálního muzea v Teplicích.

Zdroj: Botanická zahrada Teplice

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down