19.03.2006 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlé Rakousko nabídne i soutěže floristů

Společnost Veletrhy Wels v Horním Rakousku pořádá opět po roce největší tuzemský veletrh věnovaný floristice a zahradnictví. Veletrh Blühendes Österreich (Rozkvetlé Rakousko) nabízí inspiraci pro všechny profesionální i hobby floristy a zahradníky. Na výstavišti ve Welsu nedaleko Lince budou ve dnech 31. března až 2. dubna k vidění nejnovější trendy týkající se květin, rostlin, vybavení zahrady, techniky, nábytku, bazénů a jezírek.

Návštěvníci se mohou procházet vzorovými zahradami, obdivovat terasy a jezírka a také si prohlédnout či vyzkoušet příslušenství a vybavení, to vše u více než 500 vystavovatelů, kteří ví, jak zlepšit a zpříjemnit zahrady a pobyt v nich.
Kreativní zahradníci připravili na více než 3.700 m² vzorové zahrady, poprvé také se zahradní arénou, kde odborníci předvedou triky a poskytnou cenné rady, které lze využít při tvorbě vlastního „ráje“ na zahradě. Zážitek slibuje i přehlídka jarních květin, kterou připravilo Městské zahradnictví ve Welsu.
Zajímavé praktické ukázky ale i odborné floristické a zahradnické soutěže řadí veletrh Rozkvetlé Rakousko k nejlepším přehlídkám a výstavám týkajícím se květin a zahrady. Také letos se uskuteční „Pohár rakouských floristů“, je připraven „Welšský trh s květinářskými raritami“ a inspirace „Umění v zahradě“. Kreativní nápady a nové trendy z oblasti dekorací bude možno obdivovat na přehlídce umělecké tvorby. Svůj talent předvede i učňovský dorost ve Spolkové soutěži učňů. Mladé floristy bude možno sledovat přímo při práci.
Poutavý doprovodný program připravili pořadatelé také na pódiu Radia ORF Oberösterreich, kde odborníci zodpoví veškeré otázky týkající se floristiky a zahradnictví. Návštěvníkům bude k dispozici také známý biozahradník Karl Ploberger. Všem zájemcům bude představena také Balkónová květina roku 2006, vítězka soutěže konané pod záštitou Hornorakouských zahradníků.
Veletrh bude přístupný od pátku 31. března do neděle 2. dubna vždy od 9 do 18 hodin. Denní vstupenka stojí 8 eur, mládež od 14 do 18 let, senioři nad 60 let, učitelé, studenti a další držitelé slev zaplatí 6,50 eur. Děti a mládež do 14 let mají vstup zdarma. Rodinné vstupné (2 dospělí + dítě od 14 do 18 let) stojí 14.50 eur.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down