16.06.2022 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlé olomoucké rozárium ožije přehlídkou růží, koncerty i degustacemi

Hudební koncerty, gastronomické zóny, degustaci vín, trhy i floristické show nabídne návštěvníkům letošní festival Vyznání růžím, kterým od pátku 24. června do neděle 26. června ožije rozlehlé rozárium v sousedství historického centra Olomouce. Součástí akce bude i oslava 50. výročí tohoto výjimečného areálu, řekla ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Rozárium budou podle ní zdobit tisíce keřů růží v plném květu. „Připraveny budou floristické show předních českých floristů. K vidění budou květinová aranžmá znázorňující v návaznosti na výročí rozária jednotlivé dekády posledních pěti desetiletí a také dva mimořádné exponáty. A to Zlatá růže Hradce Králové 2022 a růže odrůdy pojmenované po herečce Libuši Šafránkové," uvedla Fuglíčková.

Na programu letošního Vyznání růžím bude také vystoupení loutkového divadla DAMDAM s interaktivním představením pro děti či autogramiáda Marky Míkové, držitelky Ceny Magnesia Litera 2022 za knihu pro děti a mládež a také představitelky hlavní role princezny Růženky z klasické filmové pohádky režiséra Václava Vorlíčka Jak se budí princezny.

„Podstatná část programu je určená pro rodiny s dětmi. Na místě budou mimo jiné připraveny experimenty a výroba parfémů z dílny Pevnosti poznání či stánek Brick4kidz se záplavou kostek stavebnice Lego,“ uvedl mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček. Zkušení lektoři z pohybové přípravky Svišti v pohybu pro malé návštěvníky připraví řadu stanovišť s nejrůznějšími úkoly. „V sobotu si děti budou moci vyzkoušet i tvorbu graffiti díky projektu Street Art festival,“ dodal Poláček.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down