11.06.2021 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rohlík pomáhá malým farmářům

Internetový obchod s potravinami Rohlík.cz se rozhodl pomoci farmářům a na začátku června odstartoval unikátní program pro malé dodavatele. Těm hodlá pomoci s marketingem i financováním.

On-line supermarket Rohlík.cz startuje nový program „Rohlík pomáhá farmářům” zaměřený na malé dodavatele a producenty. V unikátním podpůrném programu bude zlepšovat jejich postavení na trhu, podporovat jejich produkty, zjednoduší administrativu, logistiku zboží i financování.

Malí, lokální dodavatelé často z různých důvodů nestačí na konkurenci velkých podniků. Při velké produkci se navíc mnohdy ztrácí kvalita, a proto bude Rohlík.cz malým producentům pomáhat na trhu uspět.

„Obdivujeme poctivou práci, kterou farmáři dělají. Proto jim chceme pomoci s prodejem jejich produktů. Díky našemu know-how dokážeme pomoci v mnoha oblastech. Připravíme pro farmáře prostor na reklamu, pomůžeme s obaly nebo se svozem zboží. Se společností Roger jsme navíc vymysleli unikátní podporu v rámci financování. Těmito kroky pomůžeme malým producentům uspět v extrémně složité konkurenci s velkými výrobci,” komentuje start programu CEO Rohlík.cz Petr Pavlík.

Aby se farmáři a lokální producenti mohli soustředit na hlavní činnost svého podnikání, tedy výrobu, online supermarket pomůže také s kontakty na související služby – například obaly a logistiku, aby se produkty dostaly k zákazníkům už do šesti hodin od sklizně. „Covid-19 změnil pravidla prodeje i pro menší farmáře. Prodej se mnohem rychleji přesouvá do on-line prostředí a víme, že někteří dodavatelé na tento přechod nemusí být připraveni. Proto jim chceme situaci usnadnit. Těm stávajícím pomůžeme růst společně s námi, nové rádi přivítáme v naší rohlíkovské rodině. Jsme schopni jim pomoct s udržitelnými obaly, fotkami, logem a samozřejmě s odbytem nebo marketingovou podporou,” přibližuje výhody programu šéfka nákupu Rohlík.cz Mirka Vopatová.

Čtyři základní pilíře podpůrného programu „Rohlík pomáhá farmářům”

SPLATNOST DO TŘÍ DNŮ

Farmáři budou mít svoje faktury zaplacené do tří dnů. Malí dodavatelé potřebují mít svoje faktury zaplacené rychle, přičemž velké řetězce obvykle trvají až na 30denních splatnostech. Zkrácení splatnosti faktur umožní Rohlík ve spolupráci se společností Roger.

Faktury jsou sdíleny jen elektronicky, což umožní velmi hladký a bezchybný platební styk. Jednoduchá je i práce s doklady, protože dodavatelé všechny objednávky i faktury vyřídí elektronicky na webovém EDI portálu. Okamžitě se tak například dozví, že Rohlík již jejich fakturu zpracoval.

ČTVRT MILIONU NA MARKETING
Každý farmář může získat marketingovou podporu v hodnotě až čtvrt milionu korun. Rohlík.cz tak farmářům pomůže co nejvíce zviditelnit jejich produkty. Rohlík navíc pomůže vytvořit kvalitní fotografie, loga, videa nebo další materiály, které pomůžou posouvat farmářské značky kupředu. Protože i obal prodává, umí Rohlík nabídnout i přípravu vhodných obalů na míru nebo různé oblíbené varianty vratných obalů.

CHYTRÁ LOGISTIKA A UDRŽITELNÉ OBALY
Rohlík pomáhá i s dopravou zboží, aby se dodavatelé mohli soustředit na výrobu, kterou umí nejlépe. Farmářské produkty se díky tomu převážejí ve vhodných dopravních prostředcích a při požadované teplotě přímo z výroby až do skladů Rohlíku. Díky promyšlenému logistickému řetězci se potraviny dostanou k zákazníkovi už za šest hodin od sklizně.

JEDNODUCHÁ SMLOUVA
Účast v tomto unikátním podpůrném programu je navíc velmi jednoduchá. Rohlík připravil pro malé farmáře zjednodušenou dvoustránkovou dodavatelskou smlouvu. Producenti tak nemusí studovat složitější dodavatelsko-odběratelské smlouvy nebo platit drahé právní služby.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Aktivity Rohlíku se mi hodně líbí. Kromě toho, že za poslední rok začal dovážet i do malých měst, což se při korona krizi cení, tak i podporuje farmáře. 🙂 Ještě by mohl někdo podpořit lidi na home officech, který chtějí jít do práce a jejich šéfové je chtějí nechat doma. 😀 Nedávno jsem narazila na tenhle článek https://www.bevedo.cz/magazin/rady-a-napady/serial-1-dil-8-tipu-zvladnout-home-office-za-kazde-situace/ a říkala jsem si, že jestli to takhle zůstane, tak se fakt zcvoknu. Ale šéfovi to asi takhle vyhovuje, takže mi říká, ať zůstanu doma jak dlouho chci. Ale já nechci hergot! 😀

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down