30.11.2010 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Roční bilancování

Konec kalendářního roku je pro mnohé z nás obdobím, kdy hodnotíme dosažené úspěchy či nesplněná přání v daném roce. Mnohým z vás se v letošním roce podařilo rozšířit produkční plochy, zmodernizovat pěstební technologie či začlenit svoji výrobu do systému bio.

Vaše úspěchy nás nejenom těší, ale do jisté míry je na nich závislá i kvalita tohoto časopisu. Bez prosperujících firem či ústavů bychom čtenáře mohli jen těžko informovat o nových výrobních postupech či výsledcích výzkumných projektů, které vám mohou být prospěšné v každodenní práci. Pokud bych měl hodnotit letošní rok z pozice jednoho člena našeho redakčního týmu, dosáhli jsme v uplynulém období několik cílů, které jsme si na jeho začátku stanovili. Jedním z nich bylo například rozšíření rubriky Ovocnářství, o kterou je podle zdrojů z naší statistiky na webových stránkách časopisu mezi čtenáři největší zájem. Zavedením rubriky Vinohradnictví přináší dnes časopis ucelené informace ze všech oborů zahradnictví. Menšími změnami prošly i stávající rubriky. V sekci Veřejná zeleň je publikován seriál Malí neznámí našich měst, který vás informuje o závažných škůdcích městské zeleně. Bohužel se nám stále nedaří, jak by jsme si přáli, vám přinášet více informací z oblasti legislativy. V této problematice často narážíme na časovou zaneprázdněnost daných subjektů. Rádi bychom rovněž zveřejňovali více praktických informací přímo z provozu, ale někteří z vás se stále drží starého českého přísloví skromnost nadevše. Je velká škoda, že se o vašich úspěších nedozví široká zahradnická obec.
Tak jako se vyvíjí vaše zahradnické provozy a nabízíte svým zákazníkům kvalitnější a nové výpěstky či služby, tak se vyvíjí i strukturální obsah tohoto časopisu. Novinku, kterou vám přineseme hned v lednovém čísle časopisu bude Ovocnářský cestopis. Jednotlivé díly budou pojednávat o ovocnářské produkci jednotlivých zemí světa. Větší prostor budeme věnovat zahradním realizacím, a to jak komerčních, tak i soukromých prostor. Nové rubrice Na cestách, vás průběžné seznámíme se zajímavými botanickými zahradami, parky a arborety u nás i v zahraničí, které se mohou stát cílem vašich dovolených.
Doufáme, že plánované změny přispějí k obohacení zahradnického vzdělávání a budou přijaty s ohlasem.
Na závěr mi dovolte, abych vám jménem redakce popřál do nového roku hlavně hodně pevného zdraví a zahradnických úspěchů.

Arnošt Jílek

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down