14.05.2023 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rezervace divokých koní u Milovic prodloužila smlouvu s městem do roku 2034

Vedení rezervace u Milovic na Nymbursku, kde žijí divocí koně a pratuři, prodloužilo smlouvu o zapůjčení pozemků městem do roku 2034. Smlouva platila do roku 2024, informoval ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál. Rezervace vznikla v roce 2015, je též na pozemcích Středočeského kraje a Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK). Ředitel ochranářské společnosti řekl, že smlouvy s krajem a AOPK končí později než ta s městem a o jejich prodloužení se bude jednat.

Dostál a starosta Milovic Milan Pour prodloužili smlouvu v pátek. „Město Milovice bylo první, které dalo našemu projektu důvěru. Rezervace v roce 2015 vznikla na 40 hektarech městských pozemků. Jsem proto rád, že jsme s předstihem podepsali smlouvu, která rezervaci zajišťuje další existenci. Je to důležité pro její financování,“ uvedl Dostál.

Velcí kopytníci jsou v rezervaci atraktivním turistickým cílem, podle Dostála ji navštěvuje na 100 000 lidí ročně. Především ale divocí koně a pratuři pečují o biologicky cennou krajinu. Se současnou rozlohou 350 hektarů je největší v České republice. Na otevřené stepi tam žije více než stovka zubrů, divokých koní a praturů.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down