Revitalizační opatření u Drslavic získalo zvláštní cenu odborné poroty 

Státní pozemkový úřad (SPÚ) si v rámci zahájení 14. ročníku a vyhlášení cen 13. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova odnesl zvláštní cenu odborné poroty za péči o krajinu za proměnu Revitalizační opatření na pravém břehu Holomně - Drslavice ve Zlínském kraji. Ocenění z rukou odborné poroty převzala tisková mluvčí Petra Kazdová a starosta Drslavic Rostislav Mihel.

„Je vidět, že pozemkové úpravy a plány společných zařízení a navržené realizace mají smysl a plní svá poslání. Do 13. ročníku jsme přihlásili 2 proměny a vážíme si toho, že naše realizace v Drslavicích plní nejen svůj vodohospodářský účel, ale stala se oblíbeným rekreačním místem místních obyvatel,“ uvedl Martin Vrba, ústřední ředitel Státního pozemkového úřadu.

Ve 13. ročníku 2021/2022 soutěžilo 106 vystavených proměn. Státní pozemkový úřad přihlásil dvě proměny, a to Revitalizační opatření na pravém břehu Holomně - Drslavice ve Zlínském kraji a Nový rybník v Stoklasné Lhotě – Tábor v Jihočeském kraji. Vodohospodářská, protierozní a ekologická opatření i nová cestní síť budované v rámci pozemkových úprav napomáhají k vytvoření podmínek pro racionální a udržitelné hospodaření a zlepšení kvality života ve venkovských oblastech.

Do 14. ročníku výstavy Státní pozemkový úřad přihlásil dvě proměny, a to Biocentrum Kroužek, mezi obcemi Rousínov a Kroužek v Jihomoravský kraj a Vodní nádrž a biocentrum Tlustý, mezi obcemi Mohelno a Kladeruby nad Oslavou na Vysočině.*

Zdroj: SPÚ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down