17.06.2005 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Reprezentační ples Zahradnické fakulty MZLU Lednice na Moravě

Tradiční ples Zahradnické fakulty se letos konal v pátek 18. března opět v kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Ples je vyhlášený pro svoji bohatou květinovou výzdobu, pestrý program a také pro svoji velikost. Každoročně jej navštíví 1000 lidí a nebýt omezení kapacitou, byla by účast mnohem vyšší. Na organizaci a průběhu plesu se podílí pouze studenti 3. a 4. ročníku všech oborů.

Květinová výzdoba sálu a všech přilehlých prostor není jednoduchá. Musí vystihovat téma plesu a vycházet ze sortimentu květin, který dostaneme od sponzorů. Také konečné aranžování a úpravy musí proběhnout v relativně krátkém čase. Tentokrát se s přípravou výzdoby začínalo již 3 týdny před plesem. Přirychlovaly se Forsythie, Prunusy a bříza. Chystaly se konstrukce, barvila se textilie atd. Ale nejvíce náročných bylo posledních 36 hodin před plesem. Dovážely a začišťovaly se řezané květiny, chystaly se kytice a aranžmá na flowershow, připravoval se převoz materiálu z Lednice do Bílovic. S aranžováním kulturního domu se začalo v 7 hodin v den plesu a skončilo se v 16 hodin.
Letošní ples měl název „Po stopách největšího Čecha“ a dobově zasahoval do přelomu 19. a 20. století, do období různých technických vynálezů. Některé vynálezy se objevovaly v rozmanitém provedení po celém kulturním domě. Dále byly k vidění rohy hojnosti, girlandy nebo ovoce umístěné v aranžmá, jež měly navodit atmosféru konce 19.století. Pódiu dominovaly čtyři prvky: plátno, na kterém byl nakreslen Lednický zámek, vzducholoď (jeden z vynálezů), ornamentální květinový záhon, typický pro zámkové výsadby a bryčka jako symbol dopravního prostředku. Program plesu se odehrával jak jinak v Lednici koncem 19. století. V hlavní roli byl Jára Cimrman, největší Čech všech dob. V průběhu večera byly promítány krátké černobílé filmy, které vtipně popisovaly návštěvu Járy Cimrmana v Lednici. Flowershow byla realizována živými obrazy, v nichž studenti v dobových kostýmech a s rozmanitými kyticemi znázorňovali např. setkání Mendela a Cimrmana, Zámecká rodina na procházce s Cimrmanem, Cimrman jako pašerák orchidejí aj.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na přípravě plesu podíleli. Jedině díky skvělé spolupráci se vše zvládlo. Poděkování též patří všem sponzorům, na jejichž darech bylo uspořádání plesu závislé.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down