16.03.2005 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Reportáž v zajetí květin

Jubilejní pátý ročník mezinárodního veletrhu Horti Fair, který se uskutečnil od 3. do 6. listopadu loňského roku na výstavišti Amsterdam RAI, byl opravdovou pastvou pro oči. Nabídl opravdu to nejlepší, co existuje na trhu zahradnického sektoru. Jeho hlavním letošním tématem bylo: „Zisk dosahovaný prostřednictvím přidané hodnoty zboží a služeb.“

Ti z vás, kteří už někdy měli možnost navštívit veletrh Horti Fair v Amsterdamu mi určitě dají za pravdu, že taková podívaná určitě stojí za to. Krásné výstavní prostory, perfektní organizace, dokonale zvládnuté a perfektně realizované výstavní plochy a expozice. A k tomu všechny důležité novinky, o kterých byste měli nejenom vědět, ale které byste měli také co nejdříve začít využívat, pokud chcete držet se světem krok. Nové odrůdy, balicí a dekorační materiál, výživné roztoky, nové trendy atd. – záměrně vyjmenovávám pouze to, co zajímá právě květináře a floristy. Nabídka veletrhu je samozřejmě podstatně širší. Co zaznamenat a nabídnout vám, čtenářům Floristiky, byl úkol velmi nesnadný. Téměř všechno bylo krásné a téměř všechno důležité. Rozhodl jsem se proto vybrat pro vás pár zajímavých informací a zbytek tlumočit prostřednictvím fotografií.

Na veletrhu se představilo více než 900 vystavovatelů z 51 zemí světa a navštívilo jej .
více než 54 tisíc návštěvníků z mnoha zemí. Základem úspěšnosti Horti Fairu je komplexnost prakticky všech segmentů zahradnictví s velkým dílem pozornosti věnovaným novým produktům a službám, které se každoročně právě zde představují.
Novým prvkem letošního ročníku bylo udílení cen za inovace (Horti Fair Innovation Award) ve dvou kategoriích: vybavení/služby a zelené novinky. Na tuto prestižní cenu bylo nominováno 19 vystavovatelů a vítěz byl oznámen v první den konání veletrhu.
Vítězem v kategorii zelené novinky se stala mini gerbera „Ring of Fire“. Je speciální řezanou květinou z kategorie nových kultivarů a své prvenství získala pro svůj tmavší střed, který je čistý ve všech stupních kvetení.
Nové, inspirující a překvapivé způsoby použití interiérových a zahradních rostlin byly k vidění v devíti rozdílných souborech životního stylu v „Horti Fair House of Plants“. Hlavním tématem této části výstavy byly „rostoucí sny“ (Growing Dreams). Špičkoví mezinárodní aranžéři květin a designéři představili komerčně přitažlivé myšlenky využití a umístění rostlin (o této části výstavy najdete podrobný článek ve Floristice 2/2005).
Neméně zajímavá byla i přednáška přední britské a vlastně dnes už světové floristky Jane Packerové o tom, jak dosáhla svého celosvětového úspěchu. Věřím, že tyto poznatky mohou být užitečné i vám ve vašem osobním růstu a proto jsem Jane Packerovou požádal o rozhovor a také jsem navštívil její prestižní obchod v Londýně a pořídil tam pro vás několik snímků. Celý materiál rovněž přinese příští vydání Floristiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down