18.02.2003 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Registrované odrůdy papriky

Anežka
Odrůda vedená v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením OL 55 byla vyšlechtěna firmou LIBERA, Ing. Teclová, Ostrava – Krásné Pole.
’Anežka’ je raná až poloraná odrůda vhodná pro rychlení.

Rostlina má polovzpřímené až rozkladité postavení větví, stonek po první větvení je středně vysoký. Plod je silně lesklý, na povrchu slabě zvrásněný, před zralostí středně až tmavě zelený, ve zralosti tmavě červený, středně dlouhý až dlouhý, středně široký, na podélném řezu převážně trojúhelníkovitého tvaru se středně hlubokou stopečnou jamkou a zašpičatělým apikálním koncem. Perikarp v bazální části je hladký, oplodí je středně silné, placenta je malá. Chuť je sladká.

Bajka
Odrůdu vedenou v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením JMK 92 vyšlechtil Mgr. Jan Meisl, Kyjov.
’Bajka’ je pozdní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je středně vysoký. Plod je silně lesklý, na povrchu slabě zvrásněný, před zralostí středně zelený, ve zralosti tmavě červený, středně dlouhý, široký, na podélném řezu převážně obdélníkovitého tvaru s mělkou stopečnou jamkou a vtlačeným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je slabě zvlněný, oplodí je středně silné až silné, placenta je malá. Chuť je sladká

Jupiter
Odrůda byla vyšlechtěna firmou Syngenta Seeds B.V., Nizozemsko, zástupcem pro ČR je firma Syngenta Czech s.r.o., Semčice.
’Jupiter’ je poloraná až pozdní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je krátký až středně vysoký. Plod je silně lesklý, na povrchu slabě zvrásněný, před zralostí středně až tmavě zelený, ve zralosti středně červený, krátký až středně dlouhý, široký, na podélném řezu převážně čtvercovitého tvaru se středně hlubokou stopečnou jamkou a vtlačeným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je hladký, oplodí je středně silné až silné, placenta je středně velká. Chuť je sladká

Ludmila
Odrůda vedená v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením OL 90 M byla vyšlechtěna firmou LIBERA, Ing. Teclová, Ostrava – Krásné Pole.
’Ludmila’ je poloraná odrůda tzv. „ovocného“ typu vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je středně vysoký až vysoký. Plod je středně až silně lesklý, na povrchu hladký, před zralostí světle až středně zelený, ve zralosti středně oranžový, krátký, středně široký až široký, na podélném řezu převážně kruhovitého tvaru s mělkou stopečnou jamkou a vtlačeným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je hladký, oplodí je silné, placenta je středně. Chuť je velmi sladká, vyvážená.

Meika
Odrůdu vedenou v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením JMK 89 vyšlechtil Mgr. Jan Meisl, Kyjov.
’Meika’ je pozdní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je středně vysoký. Plod je silně lesklý, na povrchu slabě zvrásněný, před zralostí středně až tmavě zelený, ve zralosti středně až tmavě červený, dlouhý, široký, na podélném řezu převážně obdélníkovitého tvaru s mělkou až středně stopečnou jamkou a vtlačeným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je slabě zvlněný, oplodí je středně silné až silné, placenta je malá. Chuť je sladká

Monte
Odrůda byla vyšlechtěna firmou De Ruiter Seeds C.V., Nizozemsko, zástupcem pro ČR je firma Jižní Morava, a.s., Tvrdonice.
’Monte’ je pozdní hybridní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je středně vysoký. Plod je silně lesklý, na povrchu slabě zvrásněný, před zralostí světle zelený, ve zralosti středně žlutý, středně dlouhý, středně široký až široký, na podélném řezu převážně obdélníkovitého tvaru se středně hlubokou až hlubokou stopečnou jamkou a vtlačeným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je hladký, oplodí je středně silné až silné, placenta je středně velká. Chuť je sladká

Slávka
Odrůda vedená v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením OL 248 R byla vyšlechtěna firmou LIBERA, ng. Teclová, Ostrava – Krásné Pole.
’Slávka’ je poloraná odrůda tzv. „ovocného“ typu vhodná pro rychlení.
Rostlina má polovzpřímené postavení větví, stonek po první větvení je krátký. Plod je silně lesklý, na povrchu hladký, před zralostí světle až středně nažloutlý, ve zralosti středně červený, krátký, středně široký, na podélném řezu převážně srdčitého tvaru s mělkou stopečnou jamkou a zaobleným apikálním koncem. Perikarp v bazální části je hladký, oplodí je velmi silné, placenta je velká. Chuť je velmi sladká. Vzhledem k silnému oplodí je velmi vhodná taktéž ke sterilování.
Odrůda je rezistentní k tobamoviru pathotyp Po.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down