29.08.2005 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ředkvička FARAON – novinka MORAVOSEEDU

Čerstvou novinkou firmy Moravoseed je červená kulatá ředkvička Faraon, vhodná především pro rychlení všemi způsoby a pro jarní polní pěstování pod netkanou textilií. Její předností je rychlý nárůst bulviček a tvorba pevné nízké natě, která nepřerůstá ani při nedostatku světla. Bulvička je kulatá, jasně červená s tenkým kořínkem.

Vegetační doba: 28 – 32 dnů
Odolnost vůči vybíhání: vynikající
Odolnost vůči praskání: velmi dobrá

Agrotechnika
Hustota výsevu: skleník 6 – 8 x 3 – 7 cm podle použité technologie a velikosti bulviček
pole 8 – 15 x 4 – 7 (10 cm)
Hloubka výsevu: 1 – 1,5 cm
Potřeba osiva pro pole při sponu: 6 x 6 cm 28 000 semen/ar
15 x 6 cm 12 000 semen/ar
15 x 10 cm 7 000 semen/ar
HTS: 6 – 10 gr, (1gr 100 – 170 semen)
Nenáročná na půdu. Klíčí už při teplotě 2 – 3 °C. Optimální teplota je 10 – 13 °C. Nesnáší přímé hnojení. Vyžaduje však pravidelnost v zásobení živinami (především rovnoměrné dávky N). Při střední zásobě živin se doplní: 40 kg N, 44 kg P2O5 a 96 kg K2O/ ha. Stejnoměrná vlhkost půdy po celou dobu vegetace je zárukou jak vysoké výtěžnosti tržního zboží, tak i bezvadné vnitřní jakosti bulviček. Pro pozdně letní až podzimní pěstování je nutné mít zajištěnou závlahu, která je někdy nutná i pro úspěšný vývoj jarních výsevů.
Chemická ochrana: před zasetím zapravit Synfloran 48EC v dávce 2 – 2,5 l/ha do půdy. Nejpozději dva dny před vzejitím aplikovat Gramoxone 2 – 3 l/ha za předpokladu, že jsou plevele již vyklíčené. Proti dřepčíkům Decis 2,5EC v dávce 0,3 l/ha – ošetření po vzejití na děložní lístky.

Další ředkvičky firmy MORAVOSEED

Ředkvička RIA
Odrůda určená k rychlení i k jarnímu polnímu pěstování. Bulvička je kulovitá, světle červená s jemnou bílou dužinou. Výsev pro rychlení od poloviny února, do volné půdy od března. Vegetační doba od výsevu: 28 – 32 dnů. Počet rostlin na m²: 400 ks.

Ředkvička STELA
Odrůda určená ke studenému rychlení a k jarnímu polnímu pěstování volně i pod netkanou textilií. Bulvička je kulatá, jasně červená, křehká, s tenkým kořínkem, odolná proti houbovatění. Výsev pro rychlení od poloviny února, do volné půdy od března. Vegetační doba od výsevu: 32 - 32 dnů. Počet rostlin na m²: 250 – 300 ks.

Ředkvička LADA
Odrůda určená pro celoroční polní pěstování. Bulvička je kulovitá, temně červená, velká, s bílou jemnou dužninou. Je značně odolná proti vybíhání i při letním pěstování. Výsev od března. Vegetační doba od výsevu: 33 – 37 dnů. Počet rostlin na m²: 250 – 300 ks.

Balení a úprava osiva firmy MORAVOSEED MIKULOV pro profesionální pěstitele

Osiva jsou připravená z vybraných partií, kalibrované na jednotlivé šarže, které jsou samostatně testované na klíčivost a energii klíčivosti. Vybrány jsou pouze nejkvalitnější šarže semen. Firma MORAVOSEED MIKULOV používá moderní způsob moření osiva – inkrustaci. Ve speciálním zařízení rotuje velkou rychlostí osivo a barva, fungicid případně insekticid jsou ve formě velice jemné suspenze postupně nanášeny na povrch semene. Proces nanášení jednotlivých vrstev v dávkách společně s průběžným sušením semene vede k tomu, že jednotlivé komponenty ve vrstvách jsou rovnoměrně rozděleny.
Osiva mohou být dle přání zákazníka následně upravena:
- kvalita Q (quality seeds) – kalibrace, inkrustace fungicidem
- kvalita Q + (quality seeds) – kalibrace, inkrustace fungicidem a insekticidem

Ředkvička Faraon byla pěstována na mnoha místech v ČR (Mělnicko, Pardubicko, Litoměřicko). Zkušení pěstitelé porovnávali odrůdu Faraon s renomovanými drůdami pěstovanými v profesionální praxi. Ředkvička Faraon je jednoznačně srovnatelná ve všech základních ukazatelích, ovlivňujících výběr odrůdy pro pěstování – délka vegetační doby, kvalita bulvičky, délka natě a výnos.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down