31.08.2023 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rakovník vypsal tendr na údržbu městské zeleně pro příští tři roky

Rakovník vypsal tendr na kompletní údržbu městské zeleně pro příští tři roky. Hodnota zakázky je kolem 25 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Dosavadní firma ve městě působila téměř 30 let na základě smluv o dílo z let 1994 a 1999 a následných dodatků, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Součástí tendru je sekání trávníků, jejich údržba, péče o květiny i stromy a také zavlažování. Firma, která zakázku získá, bude mít na starosti také hrabání spadaného listí, pletí, stříhání, mulčování i údržbu kolem cyklostezek. "Zakázka je rozdělena na dvě samostatné části - údržbu v centru a údržbu na ´periferiích´ města," popsala Hradilová. Smlouva uzavřená s vybraným dodavatelem bude na dobu určitou do 31. prosince 2026.

Nová smlouva

Údržbu ve městě donedávna zajišťovala společnost Arborea, radnice podle potřeby v uzavřených smlouvách upravovala pouze plochy a četnost údržby. Město firmě vypovědělo smlouvu. Návrh nových smluv, které jsou součástí zadání tendru, zahrnuje pravidelnou údržbu veřejné zeleně i jednorázové úpravy.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down