Radegast lidem spouští grantovou výzvu, podpoří péči o krajinu i vodní projekty

Šetrné hospodaření s vodou, péče o krajinu, přírodní bohatství a životní prostředí. Tato stěžejní témata letos finančně podpoří program Radegast lidem, který aktuálně spustil pro neziskové organizace grantovou výzvu. Návrhy svých projektů mohou zasílat do 27. července 2022. Vybrané projekty budou známy 27. srpna 2022 na Radegast dni v Nošovicích.

Pivovar Radegast dlouhodobě podporuje ochranu životního prostředí a péči o přírodní bohatství v Beskydech. „Krajině a lidem v okolí našeho pivovaru pomáháme prostřednictvím grantového programu Radegast lidem již přes 20 let. Podporujeme nejen péči o vodní zdroje, ale přispíváme také k rozvoji udržitelného turistického ruchu nebo pomáháme s obnovou místní charakteristické architektury,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Letošní ročník grantového programu Radegast lidem podpoří například projekty řešící šetrné hospodaření s vodou a dalšími přírodními zdroji. Příkladem realizace může být obnova mokřadů nebo lepší hospodaření s vodou v budovách. Dalším podporovaným okruhem je péče o krajinu a přírodní bohatství. Tady mají šanci neziskové organizace, které se zaměřují na obnovu přírodě blízkých biotopů nebo ekologické stability krajiny. Mezi další podporované oblasti patří péče o životní prostředí, rozvoj komunitních a volnočasových aktivit, ochrana kulturního dědictví a tradic, oprava a oživení drobných památek a zapomenutých míst, posílení cestovního ruchu nebo oživení veřejného prostoru.

Žádosti o podporu lze podat elektronicky na stránkách www.nap.grantys.cz (grantová výzva Radegast lidem). Více informací o grantovém programu je na webu www.radegastlidem.cz nebo www.nadacepartnerstvi.cz. Odborným garantem programu Radegast lidem je Nadace Partnerství, která se životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji věnuje již přes 30 let.*

Zdroj: www.radegastlidem.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down