25.08.2005 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řada Hydroplus – nejefektivnější cesta k dokonale vyrovnané výživě

Efektivní listová výživa musí zajistit rovnoměrný a dlouhodobý příjem živin v průběhu vegetace, je bezpečná pro rostliny a vede k dosažení vysokých výnosů špičkových kvalit

Pro správný vývoj rostlin není důležitý pouze dostatečný obsah makroprvků v půdě, ale svoji nepostradatelnou roli hrají i mikroprvky.
Je obecně známo, že rostliny přijímají mikroprvky v řádu 100g/ha, na rozdíl od vedlejších živin (Mg,S,Ca) v řádu 10kg/ha a hlavních živin v řádu 100 kg/ha.
To ovšem neznamená, že jejich význam odpovídá velikosti jejich odběru. Jejich nedostatek limituje přijímané množství základních živin, kdežto jejich vyhovující obsah ovlivňuje příznivě kvalitativní parametry vypěstovaných produktů.
V reakci na požadavky trhu, firma YARA Agri rozšiřuje nabídku hnojiv řady Hydroplus o dalších vysoce kvalitní produkty, které se vyznačují plnou formulací (tab. č.1).
Formulovaná hnojiva
Při výběru produktů pro ošetřování listů je nutno respektovat následující faktory:
jaká je účinná složka (látka) nebo směs účinných složek? Bude produkt list dostatečně smáčet? Jaká je účinnost příjmu přes list? Zůstane hnojivo na ploše listu i po lehkém dešti? Jaká je mísitelnost s jinými účinnými látkami?
Odpověď na všechny tyto otázky poskytují formulována hnojiva řady Hydroplus. Formulovaná hnojiva se vyznačují tím, že obsahují smáčedla, adhezní látky, absorpční látky, disperzní látky a umožňují velký počet variant mísitelnosti, tzv. tank-mix.
Smáčecí prostředky umožňují rovnoměrné rozložení postřiku na povrchu listu, zvětšují kontaktní plochu mezi produktem a listem a tím zvyšují účinnost ošetření.
Adhezní látky zajišťují rychlé přilnutí produktu k listu, ten se tak nesmyje a proto může být aplikován i za slabého deště.
Absorpční látky podporují průnik produktu přes kutikulu do listu a tím umožňují šíření živin v rostlině.
Disperzní látky zaručují, že aktivní látky, obsažené v produktu se udržují v suspenzi a tím je zajištěná stabilita produktu při transportu v postřikovači anebo při samotném postřiku.
Pro dosažení vysokých výnosů špičkových kvalit je velmi důležité vybrat správné produkty pro foliární výživu a to jak z pohledu obsažených aktivních látek, tak i z pohledu formulovanosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down