04.05.2023 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První úroda české zeleniny je v prodeji

Zelenina od českých a moravských pěstitelů se vrací zpět do našich obchodů. Jarní období s sebou přináší i nabídku české a moravské zeleniny z nové sklizně. Chladnější počasí, které letošní jaro provází, zelinářskou sezónu lehce zpožďuje, ale navzdory tomu se česká zelenina sklízí a dodává všem zájemcům. 

Okurky, papriky a rajčata ze skleníků od domácích pěstitelů jsou v nabídce již několik týdnů, z českých polí se před několika dny přidaly i první ředkvičky, jarní cibulka, chřest, pažitka a saláty. Další zeleninové druhy z nové sklizně jako například kedlubny a řezané bylinky budou následovat co nejdříve. 

Máme dobrou zprávu pro všechny spotřebitele, kteří preferují zdravé a čerstvé potraviny z lokální produkce“ říká předsedkyně ZUČM Monika Nebeská a dodává: „zelenina od našich pěstitelů k zákazníkovi urazí jen krátkou cestu, proto je čerstvější, je vypěstována s největší péčí řádných hospodářů a její původ je lehce dohledatelný. Proto českou zeleninu právem označujeme jako Zeleninu s rodokmenem“. Další pozitivní zprávou pro spotřebitele je to, že u těchto prvních jarních druhů se farmářské ceny oproti loňskému jaru nezvýšily, nebo jen minimálně.

Každý týden zveřejňuje ZUČM na svém webu aktuální informace z českých polí a skleníků od našich pěstitelů, zájemce zde tak může najít přehled o spektru sklízené zeleniny.  V mapě pěstitelů pak každý může najít svého lokálního pěstitele, u něhož koupí zeleninu za férovou cenu.*

Zdroj: ZUČM

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down