07.01.2022 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Program Pestrá krajina znovu ocení uvědomělé zemědělce

Již čtvrtý ročník programu Asociace soukromého zemědělství ČR pořádaný společně s FŽP pod názvem Pestrá krajina ocení zemědělce, kteří hospodaří zodpovědně a jsou pozitivním příkladem pro ostatní. Konference Pestrá krajina a slavnostní vyhlášení oceněných farem se uskuteční 26. ledna 2022 v aule ČZU.

Pravidla programu Pestrá krajina vypracovala ASZ ČR ve spolupráci s odborníky na související témata s ohledem na skutečný přínos opatření na danou lokalitu (půdu, vodní režim, krajinu,…). Cílem je uchopit program nejen jako propagaci šetrných postupů v krajině, ale zároveň jako zdroj teoretických, srozumitelně podaných informací a rad, jak tato opatření navrhnout a zrealizovat.

Remízky, aleje, drobné vodní nádrže a další opatření v krajině jsou jednou z dlouhodobých priorit naší organizace, ačkoliv jejich zavádění je často kvůli různým byrokratickým požadavkům a podmínkám velmi nesnadné a mnohdy nepřináší prvoplánový ekonomický přínos. Právě proto je ale potřeba dobrovolnou realizaci těchto opatření propagovat jako velmi přínosný krok, který pomáhá obnovit původní přirozené prvky ve venkovské krajině. Rada ASZ ČR proto schválila pro členy Asociace nový program s názvem Pestrá krajina, zaměřený na toto téma s cílem propagovat již zrealizovaná opatření a motivovat další sedláky, aby se o něco podobného pokusili také na svých pozemcích. Do přípravy programu jsme zapojili kromě členů ASZ ČR také mnoho externích odborníků na problematiku životního prostředí, krajinotvorby, zadržování vody v krajině, ochranu půdy apod.*

Zdroj: FŽP ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down