20.09.2022 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Program INTERREG Rakousko – Česko je schválen Evropskou komisí

V Praze se včera uskutečnila konference ke schválení nového programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem pro období 2021-2027 Evropskou komisí.

Konferenci pořádanou Ministerstvem pro místní rozvoj uvedl náměstek člena vlády PhDr. Jan Fluxa. Jejím tématem bylo schválení nového programu Evropskou komisí. Slavnostního oznámení schválení se zúčastnili zástupci programových partnerů obou států, rakouská velvyslankyně paní Bettina Kirnbauer a velvyslanec České republiky v Rakousku pan Jiří Šitler.
Program tak pokračuje v úspěšné přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Rakouskem a kontinuálně navazuje na programové období 2014-2020.

Program bude podporovat bilaterální česko-rakouské projekty, jejichž společným znakem je jejich přeshraniční dopad na společné území. Celkem je připraveno 86,8 mil eur. Podporovány budou projekty v oblasti výzkumu a inovací (19,3 mil. eur), ochrany životního prostředí (17,5 mil. eur), rozvoje vzdělávání (8,7 mil. eur), oblasti kultury a cestovního ruchu (26,3 mil. eur) a projekty podporující spolupráci institucí v příhraničním území (15 mil. eur). 

Aktuální informace o stavu přípravy programu INTERREG Rakousko – Česko a plánovaném vyhlášení první výzvy na předkládaní projektů budou zveřejňovány na stránkách programu:  https://www.at-cz.eu/cz

Na závěr podepsal pan náměstek člena vlády Jan Fluxa se svými rakouskými partnery Prohlášení o společné podpoře přeshraniční spolupráci na programové období 2021–2027.*

Zdroj: MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down