06.04.2018 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální péče o zahradu – od substrátu po travní koberec

Již po dvanácté v řadě pozvala společnost AGRO CS a. s. profesionální zahradníky do svého střediska v České Skalici. Zájem o odborný seminář pro realizační firmy a zahradní architekty byl i letos velký a účastníci se mimo jiné dozvěděli, jak pečovat o zahradu po zimním období, jakým směrem se ubírá šlechtění travních odrůd nebo jaké náležitosti musí splňovat kvalitní střešní substrát pro střešní zahrady.

Na semináři posluchače uvítal Ing. Kamil Pečenka, který je od 1. března nově manažerem profi programu AGRO CS. Za společnost ITTEC vystoupila Ing. Naďa Braťková a představila nové trendy v oblasti závlahy, za firmu DLF Seeds, s.r.o. jako klíčového dodavatele osiv Ing. Martin Müller, Ph.D. a o střešním substrátu hovořil Ing. Roman Paťava ze společnosti AGRO CS.

Ing. Pečenka seznámil přítomné s výhledem Zahradní divize společnosti AGRO CS – profesionální části, pro příští rok. Zahradnictví je pro firmu klíčové. V moderním areálu v Říkově probíhá většina výroby pro tuzemsko a ve středisku v České Skalici pro export, který pokrývá v současnosti většinu Evropy. Pro Moravu a Moravskoslezský kraj disponují dalším střediskem pro produkci substrátů, prodej kůrového mulče a dalších materiálů v Žabni – Abex substráty. Z České Skalice servisují zbývající část tuzemska.

Klíčovou úlohu pro AGRO CS zůstává výroba rašelinných substrátů. Roční spotřeba rašeliny se pohybuje kolem 250 tisíc m3. Samozřejmostí jsou vlastní hnojiva pro profesionální použití.

Rašeliniště v Bělorusku patří k nejlepším, díky ploše zhruba 1000 ha má AGRO CS zajištěnou budoucí produkci rašeliny včetně špičkové bílé. Součástí je rovněž nově postavená linka.

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 4/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down