29.08.2005 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální ošetřování kvalitních trávníků - stroje od firmy ITTEC

Vřetenové sekačky RANSOMES - Se zvyšováním poptávky po kvalitních travnatých plochách jenž mají určitý reprezentativní a dekorativní význam nebo jsou funkčními plochami pro sportovní využití a mají též význam estetického působení na okolí se stále více začíná prosazovat profesionální technika pro ošetřování těchto travnatých ploch. Jedná se především o sečení vřetenovými sekačkami.

Vřetenové žací ústrojí má nejvyšší kvalitu střihu ze všech žacích ústrojí, minimální energetickou náročnost a zároveň šetří trávníky díky minimálnímu stresu při sečení. Vřetenové sekačky jsou ideální pro nízko nebo často střižené trávníky. Při častém sečení není potřeba sběru posečené hmoty, každá vřetenová sekačka ale může být vybavena sběracím košem. Trendem v zahraničí je při údržbě parků a zahrad časté sečení bez sběru - mulčování.
Pro potřeby soukromých zahrad a malých parků jsou vhodné jedno-vřetenové sekačky Ransomes Marquis nebo Super Certes se záběrem 50 až 60 cm. Pro údržbu větších ploch firma ITTEC nabízí celou řadu samochodných tří, pěti a sedmivřetenových strojů. Výsledkem jsou husté, kompaktní, homogenní a rovnoměrně střižené trávníky i ve zvlněném terénu.

Rotační sekačky RANSOMES a JACOBSEN – Dále nabízíme celou řadu profesionálních rotačních žacích strojů se záběrem 1,5 – 3,5 m pero efektivní údržbu větších travnatých ploch

Slupovače drnů RYAN – jsou dalšími pomocníky při ošetřování trávníků. Vyrábí se ve dvou variantách – menší pro slupování v šířce 30 nebo 45 cm, která je využívaná především pro opravy trávníků nebo firmami provádějícími instalace závlahových systémů. Větší model Heavy Duty Sod Cutter je vhodný pro slupování rozsáhlejších ploch např. pro pěstírny drnů.

VERTI DRAIN - aerifikace dutými hroty i hloubkové uvolnění půdního profilu
Trvalým provozem techniky a pohybem osob po trávníku dochází k trvalému zhutňování vegetační vrstvy –zde se nabízí Verti-Drain jako nejjednodušší náprava problému. Díky němu budou kořeny trávníku dobře vyvinuté a trávník bude odolný proti chorobám i mechanickému poškození.
Včasné a pravidelné mechanické ošetřování trávníků výrazně snižuje potřebu aplikace chemickálií.
Jaké jsou hlavní výhody strojů Verti-Drain? U všech modelů je to zvláště vysoká síla a stabilita, robustní konstrukce a velmi slabé vibrace. Díky patentovanému paraleogramu, speciální geometrii klikové hřídele a válci s rameny pracuje vzhledem k těžišti stroje Verti-Drain velmi lehce a plynule. Dokáže provzdušňovat až do hloubky 40 cm (jako jediný stroj na trhu).
VERTI-DRAIN umožňuje snadný přechod z režimu hloubkového uvolnění na běžnou aerifikaci dutými hroty a zpět díky nastavitelnému úhlu penetrace. Stroje VERTI-DRAIN jsou vyráběny v několika řadách od velmi lehkých pro použití s těmi nejmenšími malotraktory až po velmi těžké a robusní se záběrem 260 cm pro profesionální použití. Novinkou je i ručně vedený samochodný model vhodný pro malé zahrady a parky.
Všechny modely mohou být vybaveny širokým příslušenstvím – sběrači půdních zbytků po aerifikaci, kartáči na zapravení písku, přítlačnými prsty, secími stroji a dalšími speciálními strojei.

Secí a dosévací stroje
Firma ITTEC nabízí ucelenou řadu secích a dosévacíh strojů od ručně vedené sečky pro zakládání trávníků se záběrem 60 cm až po secí a dosévací stroje se záběrem do 200 cm jak hrotové tak i diskové.

Vozíky pro zahradnictví EZGO.
Nezbytným pomocníkem se stávají také speciální vozíky pro dopravu nákladů a osob s elektrickým nebo benzinovým pohonem. Uplatnění najdou jak ve výrobních zahradách tak i při údržbě větších areálů. Elektrické vozíky jsou vzláště vhodné tam, kde je časté přejíždění na krátkou vzdálenost a časté startování.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down