21.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proběhl čtvrtý ročník soutěže vín Zlatý pohár

Zlatý pohár Česko Slovenska má za sebou další soutěžní ročník a také navazující vinný festival Ovínění v centru Brna. Již potřetí putuje hlavní cena na Slovensko, kdy nejlepší kolekci vín představilo Vínárstvo Miro Fondrk. Nejlepší víno soutěže, šampion, je také ze Slovenska, a to Merlot 2017 z vinařství Angel Wines.

Zlatý pohár je soutěž vín se zaměřením na české a slovenské vinaře s navazujícími aktivitami, kterými dále propaguje navzájem česká a slovenská vína mezi odbornou i širokou veřejností.

„Na šampiony mezi víny a tituly pro nejlepší vinařství je to po čtvrtém ročníku soutěže v pomyslném souboji mezi vinaři 3 : 1 pro Slováky. Máme v příštích letech co dohánět. Nutno ale říct, že souboje jsou to vyrovnané a rozhodují vždy naprosté detaily,“ říká David Schön, organizátor soutěže.

Celkově komise hodnotily 237 vín a udělily 12 dvojitých zlatých a 68 zlatých medailí. Kromě toho soutěž oceňuje nejlepší kolekce vín a uděluje titul hvězdných vinařství. Pro zisk tohoto ocenění je třeba ukázat výjimečnou kvalitu napříč vinařstvím. Titul letos získalo rekordní počet vinařství, a to 19. Je vidět, že soutěž přitahuje ty nejlepší producenty z obou zemí.

Veškerá soutěžní vína byla k ochutnání v rámci festivalu Ovínění na Zelňáku 10. a 11. června v Brně. „Počasí nám přálo a akci během dvou dnů navštívilo odhadem okolo dvou tisíc návštěvníků. Máme radost, že lidé rádi zkouší i méně známá vína a třeba objeví nového oblíbeného vinaře. Protože je o tento koncept ochutnávek velký zájem, plánujeme na podzim představit vína také v Bratislavě,“ doplňuje druhý z organizátorů, Jakub Pernica.*

Kompletní výsledky soutěže jsou dostupné na www.zlatypohar.eu

Zdroj: PROTEXT

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down