04.07.2012 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro rozšíření odrůdové skladby zeleniny

Německá společnost Bruno Nebelung GmbH patří k největším evropským firmám zabývajícímm se produkcí, distribucí a šlechtěním osiva, květin, zeleniny, cibulovin, travních směsí a produkcí mladého rostlinného materiálu. Přestože stěžejním artiklem firmy jsou květiny, v nabídce sortimentu je bohatě zastoupena i plodová, listová a kořenová zelenina.

Z bohaté odrůdové skladby zeleniny jsme pro vás vybrali několik odrůd, které byly prezentovány na letošních dnech otevřených dveří Kaldenhof-Week 2011 (viz Zahradnictví č. 10), jež se konaly v druhém srpnovém týdnu nedaleko Münstru v Severním Porýní. Na testovací pěstební ploše firmy se návštěvníci mohli seznámit s novinkami a trendy v odrůdové skladbě osiva zeleniny určené pro maloobchod. V nabídce firmy Volmary nechybí jak osvědčené staré odrůdy, které zažívají svoji renezanci, tak i novinky pro nadcházející sezónu.

Pastinaca sativa ´Half-lenght white´
Doba výsevu se doporučuje v období dubna až května na osluněné či polostinné lokality. Sklizeň tohoto kultivaru pastináku začíná v měsíci říjnu. Kultivar je mrazuvzdorný.
´Half-lenght white´ je velice aromatický a vyznačuje se sladkou chutí. Kořen je pevný, bílé barvy.

Brassica rapa ´Namenia´
Vodnice patří k nejpopulárnější řapíkaté zelenině. Rychle rostoucí odrůdu ´Namenia´ vyséváme od března do dubna, později pak od konce července do září. Podle doby výsevu sklízíme velké zelené listy s bílými stonky od května do října. Odrůda se vyznačuje velkou výnosností. ´Namenia´ je vhodná jak pro skleníkovou, tak i polní produkci.
________________________________________

Raphanus sativus ´Round black winter´
Zimní odrůda ředkve tvoří kulovité bulvy, dužnina bílé barvy je velice pevná, výrazné chuti. Výsev provádíme od června do srpna do vyhnojené a hluboké půdy. V závislosti na výsevu sklízíme bulvy od srpna do prosince. Odrůdu lze doporučit ke skladování. ´Round black winter´ se tradičně pěstuje v jižní části Německa.

Allium porrum ´Bavaria´
Rychle rostoucí odrůdu vyséváme do humózní a na živiny bohaté půdy od března do dubna. Dlouhé období sklizně začíná na začátku měsíce srpna. Odrůda s velkou výtěžností se vyznačuje dlouhou bílou konzumní částí stonku.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 12/2011.

Foto archiv firmy Bruno Nebelung GmbH

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down