12.11.2009 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro podzimní oživení

Jednou z mnoha vystavujících společností letošního Plantaria byla nizozemská Armada. Její aktivity se dělí do třech skupin. Specializuje se na prodej, množení a pěstování rostlin – řezaných, hrnkových a trvalek. Nabízí širokou škálu hrnkových chryzantém, pryskyřníků, ibišků a aster.

Mezi trvalkami z jejich sortimentu zazářila na letošním veletrhu Chelone (ang. turtlehead – želví hlava) v kultivaru ´Pink Turtle´. Je blízkou příbuznou jednoleté rostliny Collinsia z čeledi krtičníkovité. Chelone původem z východu Severní Ameriky získala v rámci Plantaria novinářské ocenění. Ve svém hodnocení vyzdvihla porota především kompaktnost rostliny při současném vysokém množství výhonů a síle stonků nesoucích květy. Díky bohatému kvetení by se mohla stát velmi dobře prodejnou v maloobchodě, plná mrazuvzdornost by se zase uplatnila ve veřejných výsadbách. Obdiv zaslouží i pro velké sytě růžové květy, které vykvétají na konci léta.
Vedle prodeje a množení rostlin se společnost specializuje na ochranu licencovaných odrůd a tuto službu nabízí i ostatním šlechtitelům.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down